Підтримати
літак Росія
facebook.com/andriy.tsaplienko

7 вересня Україна та Росія провели обмін “35 на 35”. Додому змогли повернутись українські моряки та ще 11 політв’язнів Кремля. Цікаво, що спецбортом в Росію також полетіли чимало українців. В опублікованих списках опинилась і бахмутянка. 

 

Офіційні джерела з Росії не опублікували повний список тих, кого їм видала Україна. Але перелік все ж поширили російські ЗМІ та українські. Зокрема, в нього включили бахмутянку Анну Дубенко. Однак, на офіційному фото обміняних від посольства Росії її не було. 

обмін, список Росії
Фото: посольство Росії в Україні

Та адвокат Валентин Рибін, який в тому числі був долучений до процесу обміну, в коментарі Вільному радіо цю інформацію спростував. 

“Я спростовую, що її віддали в Росію. Її дійсно включила українська сторона, але після певних рухів її виключили з переліку. Бо вона ще восени 2017 року, по згоді про визнання провини, отримала свободу. Знаходиться в Бахмуті, працює, живе, виховує неповнолітню дитину. Тому жодних проблем там немає”, — розповів Валентин Рибін. 

Зазначимо, Анні Дубенко 37 років і 14 з них вона працювала у Збройних силах України, проходила службу у військовій частині в Бахмуті. А от в часи нестабільної ситуації на сході, обрала сторону бойовиків т.з. “ДНР” та надавала їм усі засекречені дані, які отримувала в час служби в 54 окремій механізованій бригаді.

З матеріалів судової справи відомо, що Дубенко визнала свою провину на суді та розповіла, що передавала секретні документи чоловіку, який представився Максимом, бо закохалась в нього по переписці. Бойовик обіцяв їй щасливі стосунки та зізнавався в коханні, тож Анна захотіла йому допомогти. І завантажувала потрібні документи на спеціальну пошту. До того часу як її затримали співробітники СБУ. Більше ніж пів року жінка провела в СІЗО.

Анна Дубенко в СИЗО Бахмута

Обвинувачена пішла на угоду та визнала свою провину. В рамках розгляду справи її лише раз допитали, з усіма іншими наданими суду матеріалами жінка погодилась. Тож, після визнання провини, вирок оскаржувати не може. 

Суд також врахував, що жінка має статус учасниці бойових дій,  виховує неповнолітнього сина та раніше не була судима. Тож її засудили на 3 роки. Але відпустили з врахуванням часу, проведеного в СІЗО. З 15 листопада 2017 року Анна Дубенко знаходилась на свободі. Їй повернули всі речі та зняли арешт з автомобіля. Військового звання жінку позбавили. 

Відомо, що поїхали до Росії Кирило Вишинський (головний редактор РІА-новини-Україна), Володимир Цемах (підозрюваний по справі збиття боїнгу МН-17), Юлія Просолова (її засудили за вчинення теракту в Маріуполі, під час якого загинув полковник СБУ Олександр Хараберюш), а також ще 32 людини.

Читайте також:


Завантажити ще...