Трагедія трапилась 31 липня орієнтовно о 05:12 в смт Удачне Покровського району.
В ДСНС повідомляють, що вибух стався на шахті Шахтоуправління «Покровське», на горизонті 815 метрів, у північному польовому конвеєрному штреку.
Прокуратура Донеччини повідомляє, що постраждало 10 гірників. Один з них помер, а інші у важкому стані з опіками різної тяжкості.
Причини та обставини події встановлюють.
Як повідомляє голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, 6 шахтарів у тяжкому стані перевезли до опікового центру Краматорської міської лікарні №3. Ще 3-х лікують у центральній районній лікарні Покровська.
Читайте також:
В коментарі Вільному радіо голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець повідомив, що аварії на цій шахті трапляються досить часто.
“Найбільше аварій було на цій шахті ㅡ в різні часи, при різних власниках. Там інтенсивно ведеться видобуток вугілля, до 20 тис тонн на добу. Шахта прибуткова, але небезпечна щодо викидів метану, породи, вибухів вугільного пилу”, — зазначає очільник Незалежної профспілки гірників.
Як повідомляє Михайло Волинець, в попередні роки тут бували випадки тиску на родини постраждалих гірників з боку керівництва шахти.
“Було таке, що на цій шахті загинув шахтар (його привезли додому, де він помер), а керівники не повідомили ані службу Держпраці, ані гірничо-рятувальну службу. На другий день дружина та донька поїхали до Леоніда Байсарова (гендиректора шахтоуправління “Покровське” до 2020-го, — ред.), а той їм сказав “Йдіть звідси, я нічого не знаю, зараз викличу міліцію”.
Був випадок, коли внаслідок спалаху метану у тупиковій виробці шахтарі отримали опіки, і Байсаров викликав дружин, “промивав їм мозок”, а постраждалих змусив через добу вийти на роботу”, — розповідає Михайло Волинець.
Читайте також:
Волинець зазначає, що ця шахта оснащена всіма засобами безпеки.
“Це найновітніша шахта (введена в експлуатацію на початку 1990-х), технологічно високооснащена засобами контролю, з налагодженою системою провітрювання, контролю за пилогазовим режимом. Що могло статися? Можливо, якісь шарові накопичення та перевищення концентрації метану, міг бути викид метано-повітряної суміші, міг бути суфляр. А іскра завжди знайдеться”, — каже голова Незалежної профспілки гірників.
Нагадаємо, український уряд починає впроваджувати програму справедливої трансформації вугільної галузі. Вона передбачає закриття державних шахт і подальшу підтримку мономіст, орієнтованих на видобуток вугілля.
Читайте також: