У ЗМІ з’явилася інформація, що українських журналістів не пускають у зону відведення військ на Донбасі. В штабі ООС заявили — інформація не відповідає дійсності.
Кореспондент Руслан Ярмолюк у сюжеті ТСН повідомив, йому не дозволили працювати в Золотому.
“Поки рішення і заяви штабу ООС про те, що журналісти матимуть доступ до зони відведення військ – не відповідає дійсності. Поки ми не можемо бачити, що відбувається. Це відведення можна назвати “тихим”, бо українська преса не бачить, як триває відведення. І власне ми не можемо сказати, що відбувається за КПВВ “Золоте”.
У прес-центрі ООС цю інформацію заперечили.
“Кожна ситуація розбирається окремо. У журналістів має бути акредитація, вони мали б попередити про своє прибуття. Це така процедура у нас вже з 2016 року”, — зазначають у штабі.
Якщо процедури дотримуються, то журналістів допускають до лінії відведення.
Нагадаємо, за останній день жовтня окупанти 15 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил вздовж лінії розмежування. Стріляли з гранатометів, кулеметів, стрілецької зброї та із забороненого Мінськом озброєння — міномети і озброєння БМП.
Зазначимо, 1 листопада триває вже четвертий день розведення військ в Золотому. Дзеркальний відвід військ в цьому напрямку розпочався 29 жовтня. Штаб ООС повідомив, що обстрілів в цьому напрямку не було начебто вже тиждень. Але журналісти Вільного радіо спостерігали за ситуацією, та помітили, що останній обстріл в межах ділянки розведення сил був лише 3 дні тому, 26 жовтня.
В прес-службі нам пояснили, що, за їхніми даними, дійсно стріляли кілька днів тому, але дні з останнього обстрілу рахують спостерігачі місії ОБСЄ.
Ввечері 29 жовтня під час брифінгу командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко підтвердив цю інформацію.
Додамо, 28 жовтня також був ще один обстріл в Золотому. Але в штабі ООС заявляють, що його зафіксували поза межами ділянки розведення.
31 жовтня журналісти Вільного радіо запитали в штабі ООС, чи були обстріли в районі ділянки розведення сил біля Золотого. Там пояснили, що, якщо про обстріл в ранковому зведенні не згадують, то його і не було. При цьому, українських журналістів на ділянки розведення не допускають.
Читайте також: