Щонайменше 18 дітям з селища Миронівський Світлодарської громади вручили у школі російські паспорти. Незаконний “документ” вручали на урочистій лінійці, де були присутні також молодші діти.
Про це повідомляє окупаційна “адміністрація” смт Миронівський.
“Вітаємо в дорослому житті! Ми від душі поздоровляємо учнів Миронівської школи №10 адміністрації міста Дебальцеве з отриманням важливого документа”, — зазначають у повідомленні.
На пропагандистських ресурсах виставили колажі із фотографій: щонайменше 18 школярів позують з російськими паспортами.
На заході виступав голова російсько-окупаційної адміністрації смт Миронівський Руслан Дементієнко та якась жінка, ймовірно директорка або працівниця цієї школи.
Вони підкреслюють “всеросійську значущість” цієї події.
“Отримання паспорта — це новий ступінь у житті кожної людини та нова відповідальність. Це довіра країни до тебе, як до громадянина”, — пишуть колаборанти з тимчасово окупованого Миронівського.
Паспорти вручали на урочистій шкільній лінійці, біля чорно-синьо-червоних прапорів так званої “ДНР” та біля російських триколорів. У деяких школярів на шиї хустки — червоні, білі чи сині. А на стіні напис великими літерами “Любим свое Отечество!” На стендах — двоголові орли та атрибутика “ДНР”.
Останнім часом загарбники на тимчасово окупованій частині Донеччини значно пришвидшили темпи роздавання російських паспортів.
У сусідньому Світлодарську днями почав працювати “тимчасовий відділ поліції для прийому документів для отримання громадянства РФ”. За три дні роботи там начебто прийняли документи у 145 людей.
Папери на виготовлення паспорта РФ у працівників закладів та “установ” там приймають навіть на вихідних. Також закликають приїжджати туди та звертатися й мешканців прилеглих сіл.
Відомо, що у Донецьку та в інших окупованих населених пунктах колаборанти їздять по домівках маломобільних немічних громадян, беруть у них вдома відбитки пальців та повертаються згодом із вже готовим документом.
Також зафіксовані випадки виїзду таких бригад на підприємства чи установи, де працюють багато людей, наприклад на шахти.
В середині березня президент країни-агресорки Володимир Путін підписав закон, який спрощує процедуру позбавлення українців за власним бажанням громадянства України. Для цього треба лише подати заяву до МВС Росії, і там українське громадянство заявника вважатимуть припиненим з того ж дня. За українських дітей писати такі заяви дозволили батьками чи опікунам. Цей закон ще не набрав чинності.