Підтримати
В Святогірську учасники АТО кілька років стоять в черзі на землю, а її отримують родичі чиновників, — ЗМІ
Фото: з відкритих джерел

Журналісти-розслідувачі з’ясували, що понад 100 учасників АТО вже кілька років стоять в черзі на земельні ділянки, які їм обіцяла влада Святогірська. Натомість ділянки отримали лише кілька людей з УБД, а інші землі віддали чиновникам, їх родичам та місцевим правоохоронцям. 

 

Про це пише видання “Новости Донбаса”. Далі — основні тези з розслідування.

Передісторія: Ще в 2016 році Святогірська міськрада одна з перших заявила, що планує надавати земельні ділянки учасникам бойових дій. Тоді анонсували створення окремого мікрорайону на 14 гектарів. Очільники міста заявляли, що це єдина вільна ділянка в місті. Адже з 2012 по 2013 рік міськрада масово роздавала земельні ділянки. А в 2014 році, коли почались бойові дії на Донбасі, рішенням виконкому землі отримали тодішня очільниця Слов’янська Неля Штепа та дружина по цивільному шлюбу заступника мера Святогірська Олена Кохана-Климович.

Мікрорайон створили, але показники занизили: Невдовзі на одній з сесій Святогірської міськради депутати затвердили детальний план території на 14 гектарів біля бази відпочинку “Зелений гай”. Проте з загальної кількості (89 ділянок), де б розміщувались дачні будинки, для учасників АТО зарезервували тільки 30 ділянок.

Тоді до міськради почали надходити заяви від учасників бойових дій. Їм вказували, щоб ті писали заяви з проханням отримати ділянку саме біля “Зеленого гаю”. Таких заяв до початку 2018 року в міськраді зібралося понад 100. Проте черга на отримання земель доходила не до всіх. В міськраді почали казати, що вільної землі більше немає.

Ділянки почали роздавати, але знову “своїм людям”. У 2019 році головним архітектором Слов’янської міськради став Сергій Руденко. Посадовець також відповідає й за архітектуру у Святогірську. Він був першим, хто подав заяву на отримання земельних ділянок собі, дружині та сину. Проте виконком дозволив йому оформити землю лише для себе. З того моменту земельні ділянки оформили ще 7 людей.

Але на травневій сесії Святогірської міськради мають дати дозвіл на землю ще  34 людям. З них 6 учасників АТО, які стоять в черзі вже давно. Один з них — Руслан Цимбал — в коментарі “Новинам Донбасу” сказав, що в нього проблем з оформленням документів не було, і йому казали, що вільні ділянки все ж є. Журналісти з’ясували, що Руслан Цимбал інспектор ізолятора тимчасового утримання поліції в Слов’янську. 

Серед претендентів на землю також є й начальник Слов’янського відділу поліції Станіслав Загурський. Він також є учасником АТО. Проте, коли йому зателефонували журналісти, він сказав, що планує поїхати у Святогірськ й написати заяву про відмову від землі, адже він передумав, щоб йому “не ставили зайвих питань”. 

Ще один претендент серед учасників АТО — оперуповноважений одного з департаментів при Нацполіції Донецької області. Він розмовляти з журналістами відмовився. Наступний охочий отримати землю — ексінспектор Краматорського відділу поліції. Він розповів журналістам, що поки просування стосовно його заяви немає.

До переліку експоліцейських, які мають статус АТО та претендують на землю в Святогірську потрапив й Андрій Ясинський, який був раніше дільничним у Слов’янську. Він жив в Лиманському районі, де йому міськрада також виділила землю, проте він її продав брату чоловіка прокурора зі Слов’янська.

Серед інших людей, чиї заяви будуть розглядати на міськраді: матір чоловіка сестри колишнього нардепа Олега Недави Людмила Каркуша. Батько нардепа та його сестри також є депутатами Святогірської міської ради.

Хоче отримати землю й чоловік депутатки Святогірської міськради Наталія Киркач Олександр Деткін та брат дружини місцевого депутата Вадима Овчаренко Дмитро Мирошниченко.

Зазначимо, журналісти з’ясували, що Святогірська міськрада не розкриває перелік вільних ділянок в місті.

Нагадаємо, 30 березня парламент підтримав вільний продаж землі з середини 2021 року.

Читайте також:


Завантажити ще...