Підтримати
коронавірус ОРДО ДНР
Фото з відкритих джерел

Очільник т. зв. “ДНР” оголосив режим підвищеної готовності та опублікував перелік заходів, які мають протидіяти поширенню інфекції територією псевдореспубліки. 

Такий “указ” з’явився 14 березня на сторінці голови самоназваної республіки Дениса Пушиліна. 

Віднині лікарі ОРДО мають цілодобово знаходитися на пунктах пропуску з боку непідконтрольної території. Якщо виявлять людину з підвищеною температурою, її доправлять в інфекційне відділення до встановлення діагнозу. Окремим пунктом “указу” заборонили в’їзд в ОРДО людям з лихоманкою та симптомами ГРВІ, які хочуть потрапити туди з підконтрольної українському уряду території, але не зареєстровані в самоназваній “ДНР”. 

Людей, в яких з’явилися симптоми ГРВІ після відвідування територій з підтвердженими випадками коронавірусної інфекції, зобов’язують викликати лікаря додому та самоізолюватися. Ті, хто прибув в “республіку” з країн з неблагополучною епідситуацією щодо коронавірусу, мають провести вдома в самоізоляції два тижні, тобто не ходити на работу, навчання та обмежити відвідування громадських місць. Це відноситься й до тих, хто приїхав в “ДНР” з підконтрольної українському уряду території. Адже очільники квазіреспубліки додали Україну до переліку країн, де, на їх думку вирує коронавірус (тобто Китай, Іспанія, Італія, Іран, Корея, Франція та Німеччина). В “указі” зазначають, що таким людям оформлять лікарняний без відвідування ними поліклінік.   

Від усіх роботодавців очільники “ДНР” вимагають під час роботи вимірювати температуру тіла у працівників. Якщо в когось з підлеглих виявиться лихоманка, їх мають відсторонити від роботи та відпустити на самоізоляцію додому. Від освітян ОРДО вимагають скасувати масові заходи. Також вони мають виявляти учнів, студентів та викладачів з підвищеною температурою тіла та доправляти таких людей в ізолятор до уточнення діагнозу.

До 10 квітня самоназвана республіка обмежує проведення масових заходів чисельністю більше тисячі учасників. 

Медикам ОРДО наказують пріоритетно надавати допомогу на дому з симптомами ГРВІ та лихоманкою літнім людям, а також тим, хто нещодавно повернувся з країн з зареєстрованими випадками коронавірусу. 

Також “указом” призначили госпітальні бази для надання допомоги інфікованим коронавірусом. На першому етапі розповсюдження інфекції (тобто до 500 підтверджених випадків коронавірусу) це будуть в основному медичні заклади Макіївки. Так, найважчих дорослих пацієнтів з утрудненим диханням доправлятимуть в клінічну руднічну лікарню Макіївки та Торезьку центральну міську лікарню. Дітей будуть госпіталізувати в дитячу клінічну лікарню Макіївки, а вагітних та породіль  — в Макіївський перинатальний центр. Пацієнтів з коронавірусом без проблем з диханням прийматимуть також в Горлівській міській лікарні №3, в ще трьох лікарнях Макіївки та Амвросіївській ЦРЛ. Тих, хто контактував з інфікованими коронавірусом, обстежуватимуть в Центрі профпатології та реабілітації. 

Якщо на території ОРДО зареєструють до тисячі захворілих, їх почнуть розміщувати в лікарнях Донецька. Якщо таких пацієнтів буде більше тисячі, їх покладуть в лікарні Шахтарська, Дебальцевого, Сніжного та Єнакієвого. 

Зазначимо, 13 березня на засіданні Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про 12 хворих на коронавірусну інфекцію в Горлівці. Голова окупаційної адміністрації Горлівки Іван Приходько в інтерв’ю місцевому телеканалу “Сармат” це спростовує:

“Нічого такого немає. У нас є одна захворіла, яку госпіталізували з підозрою на коронавірус, але наразі це поки що не підтверджено, і я сподіваюсь, не підтвердиться. Тому в Горлівці хворих на коронавірус, як і в республіці, згідно заяв Мінздраву, немає”,  — сказав Приходько.

Нагадаємо,  наразі в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19: два випадки в Чернівецькій області та один  — в Житомирській. Пацієнтка з Житомирщини (71-річна жінка, яка підхопила вірус в Польщі та вчасно не звернулась до лікаря) померла. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію коронавірусу в світі, а 13 березня ВОЗ визнала Європу всесвітнім центром пандемії  коронавірусу. 11 березня Кабінет міністрів оголосив в Україні тритижневий карантин. Уряд постановив закрити всі заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 200 людей. Крім того, через карантин перенесли пробне ЗНО

Через карантин на КПВВ в Донецькій та Луганській областях медики перевіряють температуру у всіх, хто перетинає лінію розмежування. Якщо лікарі знаходять симптоми коронавірусу у людей, які проживають на підконтрольній території, їх евакуюють до лікарні. Якщо ж ймовірно інфікована людина має реєстрацію на ТОТ, — її розвертають назад. Зараз обговорюють варіант взагалі не пропускати мешканців ОРДЛО на підконтрольну територію України. 

А з 15 березня закривають кордони для іноземців. Тобто прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна буде. Такі заходи діятимуть на час карантину. 

Читайте також:


Завантажити ще...