У Військово-цивільній адміністрації міста Торецьк підозрюють чергове пошкодження водогону “Горлівка – Торецьк”. Фільтрувальна станція №2 зупинила подачу води по водогону.
На оперативному засіданні ВЦА Торецька, вирішили ввести надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Всі об’єкти до 19 грудня працюватимуть у штатному режимі, доки не розроблять графік підвозу води. Наразі проходять перемовини з бойовиками щодо надання “тиші” під час виявлення та усунення пошкодження пориву на водогоні.
Вода у мешканців Торецька зникла 16 грудня. Тож, ввечері 16 грудня у ВЦА Торецька заявили про необхідність запастися водою.
https://www.facebook.com/toretskVCA/photos/a.1010012835796750/1430684977062865/?type=3&permPage=1
Зранку інформацію про пошкодження водогону підтвердили в ДСНС.
“16 грудня о 22:00 до Головного управління надійшла інформація про збільшення втрат води на водогоні «Горлівка – Торецьк» діаметром 900 мм, в результаті чого Горлівською Фільтрувальною станцією № 2 зупинено подачу води по водогону. Станом на 06:00 17 грудня без централізованого водопостачання залишається 42 813 чоловік”, – йдеться в повідомленні рятувальників.
Наразі немає централізованого водопостачання у містах Торецьк та Залізне, смт. Північний та Південний.
Як повідомляє видання Торецьк.city із посиланням на головного інженера торецького водоканалу Андрія Шупрова, досліджують вологін зранку.
“Наразі водогін обстежується для визначення місця пошкодження. З цією метою бригади КП “Вода Донбасу вийшли зі сторони Торецька та Горлівки, поки що шукають там, де це безпечно”, – сказав Шупров журналістам.
Зазначимо, за даними рятувальників, в Торецьку є резервуар питної води. За необхідністю вода буде подаватись населенню погодинно із резервуару. В разі відсутності води в резервуарі, забезпечення населення водою буде здійснюватися шляхом підвозу автомобілями.
Нагадаємо, наприкінці жовтня через пошкодження водогону Горлівка-Торецьк, понад 40 тисяч мешканців чотирьох населених пунктів майже тиждень залишалися без води. Протягом тривалого часу бойовики відмовлялися забезпечувати режим тиші для проведення ремонтних робіт. Коли ремонтна бригада з Часового Яру із супроводженням військових відправилась ремонтувати водогін, автомобіль, що віз екскаватор до місця пориву, підірвався на міні. Внаслідок вибуху постраждали двоє чоловіків. Тільки через кілька днів пысля поривуробітники відділу КП “Вода Донбасу” змогли ліквідувати порив водогону. Весь цей час місцева влада і волонтери підвозили воду, аби забезпечити мінімальні потреби людей.