Підтримати
Зображення до посту В Україні активізувалися шахраї, які обіцяють допомогу полоненим: як вберегтися (ДЕТАЛІ)
Повернуті з полону українці, 31 травня 2024-го. Ілюстративне фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Офіційні українські установи, що опікуються питанням повернення бранців Кремля, ніколи не пишуть родичам полонених особисто.

 

Про нову небезпеку повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Шахрайські схеми, розраховані на оману родичів і близьких полонених українців, набули нового розповсюдження в Україні. Про це попередили в українському Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Там пишуть, що шахраї почали активніше створювати фейкові сторінки в соцмережах, прикидаючись українськими посадовцями, які пов’язані з процесом обміну полонених. Зловмисники нібито пишуть та дзвонять із таких сторінок людям, близькі яких в полоні, щоб просити гроші.

Як уникнути шахраїв в інтернеті

Українцям, рідні та близькі яких знаходяться у полоні, рекомендують:

  • не ділитися своїми контактами з незнайомцями;
  • не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах та сайтах;
  • не реагувати на обіцянки незнайомців у інтернеті, які пропонують допомогти з визволенням полоненого. Ніхто з офіційних українських представників так не робить.

Якщо ж людина вже стала жертвою шахраїв, потрібно повідомити про це правоохоронним органам або Координаційному штабу.

Повідомити про потрапляння людини в російський полон можна онлайн або через гарячу лінію:

  • 16-48
  • +38 (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону)

Нагадаємо, звільнені з російського полону українські військові звинувачують Міжнародний комітет Червоного Хреста у тому, що організація практично не допомагає поневоленим українцям. МКЧХ своєю чергою відповідає, що російські загарбники їх просто не пускають до місць несвободи.


Завантажити ще...