Повнолітні чоловіки молодше 60 років, які мають статус “обмежено придатного” від військово-лікарської комісії, тепер мусять пройти її повторно. Для цього військовозобов’язаним дали дев’ять місяців.
Про це йдеться в картці законопроєкту №10313 на сайті Верховної Ради.
Відтепер закон визначає лише два стани — “придатний” та “непридатний” до військової служби.
За результатами медичного огляду, а також з урахуванням рівня освітньої підготовки військовозобов’язаного, особистих якостей, роду діяльності та спеціальності, комісія з питань приписки ухвалить одне з таких рішень: придатний або непридатний для військової служби.
Для цього всім військовозобов’язаним зі статусом “обмежено придатний” відводиться до 9 місяців.
Окрім цього, наразі є певна категорія військових, які мають статус “обмежено придатних”, але проходять військову службу. Для них в законі передбачили грошові виплати відповідно до займаної посади (без урахування додаткової винагороди) до визнання їх “придатними” або “непридатними” для подальшої служби.
“Після перебування у розпорядженні понад два місяці й до дня закінчення перебування у розпорядженні таким військовослужбовцям щомісячно виплачуватиметься оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода у розмірі 20 100 гривень”, — йдеться в документі.
Наразі Міноборони залишилося внести зміни до свого підзаконного акту — наказ №402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України”. У цьому документі йшлося про стани здоровʼя, що дозволяли встановлювати статус “обмежено придатний”.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, прив’язаного до єдиного реєстру виборців. Це рішення має допомогти цифровізувати українську армію. Того ж дня Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.