Підтримати
український військовий
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів вирішив розширити перелік сфер, працівники яких можуть отримати бронювання від мобілізації. Також в установі встановили терміни розгляду звернень для визначення підприємств критично важливими. Що змінюється — читайте далі. 

Про зміни у відповідній Постанові уряду повідомляє пресслужба Міністерства економіки України. 

Як отримати статус критично важливого підприємства 

Аби підприємство отримало статус критично важливого й мало право на бронювання працівників, воно має відповідати трьом або більше критеріям із семи. Віднині до цих критеріїв додали суму єдиного соціального внеску.

Зараз є такі 7 критеріїв для підприємств:

  1. Загальна сума податків, зборів та платежів, нарахованих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, зокрема ЄСВ, крім митних платежів, протягом звітного податкового року має перевищувати еквівалент 1,5 млн євро.
  2. Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, має бути більшою за 32 млн євро.
  3. Підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до затвердженого Урядом переліку таких обʼєктів державної власності.
  4. Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Перелік таких обʼєктів встановлюють органи виконавчої влади та іншими держоргани за визначеними ними критеріями.
  5. У підприємства немає заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування.
  6. Розмір середньої заробітної плати застрахованих працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 року.
  7. Підприємство є резидентом Дія Сіті.

Окремим підприємствам (приміром зі сфери паливно-енергетичного комплексу та ветеринарної медицини) достатньо відповідати щонайменше двом критеріям. 

Також віднині звернення підприємств про визначення їх критично важливими держоргани муситимуть розглянути максимум за 10 робочих днів з моменту отримання документів. 

Нагадаємо, в Україні мають розширити перелік тих, кого можуть мобілізувати. Відповідні правки до закону вже підтримали парламентарі. 


Завантажити ще...