Підтримати
В Україні будуть штрафувати водіїв перевантажених вантажівок
Фото: ТСН

23 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про здійснення габаритно-вагового контролю”. Згідно з цим законом водії вантажівок, які мають перевантаження у кілька тонн платитимуть штраф. Так намагаються зберегти дороги.

 

23 вересня до парламенту повернули з підписом президента закон про штрафи за перевантаження вантажівок. Про це Вільному радіо стало відомо з офіційного сайту Верховної Ради України.

Зокрема йдеться про такі штрафи:

  • Перевищення встановлених законом габаритно-вагових норм від 5 до 10% — штраф 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 23 вересня 2019 року 8 500 гривень);
  • від 10 до 20% — штраф у розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 23 вересня 2019 року 17 тис гривень);
  • від 20% і більше — штраф у розмірі 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 23 вересня 2019 року 34 тис гривень).

Адміністративна відповідальність лежить на підприємцеві або на власнику перевантаженого транспортного засобу. Але оштрафувати можуть і водія, якщо він не послухався підприємця і самовільно взяв вантажу більше. Тоді йому доведеться заплатити державі 3 400 гривень.

Крім того, якщо автівка зареєстрована за кордоном України (наприклад в ЄС або Росії), то штраф платитиме водій вантажівки, але в повному обсязі, як платили б підприємці з України.

В пояснювальній записці зазначається, що більшість автодоріг в країні збудували ще в 60-70-х роках, тому вони не в змозі витримувати великі навантаження. Через це 97% всіх доріг мають пошкодження і деформації. 

Перевіряти водіїв мають співробітники Укртрансбезпеки. Але на їхньому балансі знаходиться 34 переносних вагових комплексів, що дозволяє перевірити близько 270 вантажівок за рік. Згідно з даними пояснювальної записки — це менше, ніж 1% від усього вагового транспорту. Тобто вимірювачів ваги вантажівок не вистачає.

Але як будуть знаходити, фіксувати і доказувати порушення водіїв, при невеликій кількості вагових комплексів в країні — ні в законі, ні в пояснювальній записці не зазначається.

Закон почне діяти з моменту його опублікування на сайті “Урядовий кур’єр”.

Нагадаємо, в Україні з’явився онлайн-сервіс, в якому можна перевірити стан доріг. Також, в режимі онлайн можна перевірити скільки витрачають на їх ремонт.

Читайте також:


Завантажити ще...