Підтримати
учасник бойових дій
Фото з відкритих джерел

Нардепи працюють над законом, який надав би статус учасників бойових дій добровольцям у війні з Росією. Нарівні з тими, хто воює у підрозділах у складі ЗСУ, МВС, Нацгвардії, Нацполіції, СБУ тощо.

 

Такий законопроєкт ухвалили у першому читанні. Але щоб стати повноцінним законом, документ має пройти ще й друге читання. 

Нині у законах є прогалина: добровольці, які фактично воювали або воюють проти окупантів та захищають країну, офіційно не є учасниками боїв та не отримують пільги у разі поранення або захворювання. Такий статус отримують зараз лише ті, хто воював або воює у підрозділі у складі ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ тощо. 

Тож автори змін пропонують “відзначати осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України у період дії воєнного стану при здійсненні самооборони під час виконання завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану”. 

Якщо законопроєкт підтримають вдруге, то вносити зміни будуть у закони “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”. 

У фракції монобільшості цей законопроєкт називають подоланням несправедливості.

“Самовіддана праця добровольців на рівні з іншими захисниками України буде гідно оцінена!”, — заявила народна депутатка України Олена Шуляк. 

За даними міністра оборони Олексія Резнікова, в України “найгірший сценарій” у війні з Росією вже минув. А зараз армія знаходиться на етапі стабілізації всього полю боя, з “невеликим переміщенням підрозділів”. Він каже, що військові створили багато факторів, які тепер утримують росіян.

Тепер же у війні слід очікувати “новий етап”.

Читайте також:


Завантажити ще...