Підтримати
Зображення до посту В Україні готуються врегулювати питання оподаткування криптовалютних операцій

Хоча ринок віртуальних активів сформувався в Україні порівняно недавно, цифрові активи є у власності понад 15% громадян, або близько 6 млн. Причому упродовж 2022 року їх кількість збільшилася на 2%. Та криптовалютний ринок, не зважаючи на ухвалений Верховною Радою та підписаний президентом закон про легалізацію операції з цифровими активами, досі не інтегрований у правове поле держави. Основна причина — відсутність чітких механізмів оподаткування, які враховують специфіку галузі.

Внесення змін до Податкового кодексу дасть можливість запустити цілком легальний і прозорий ринок віртуальних активів та зробить Україну більш конкурентоспроможною на світовій арені.

Чому важливо врегулювати податкові питання

Криптовалютою можна розрахуватися за значну кількість товарів та послуг. Скажімо, купити електроніку, меблі, паливо, страховий поліс, нерухомість, оплатити послуги хмарних сервісів. Але неврегульована сфера податків створює системні ризики для громадян та держави. Так, наприклад, онлайн-платформи — з інформацією про рейтинг бірж криптовалют можна ознайомитися на cryptocart.com.ua, створюють умови для купівлі, продажу чи обміну цифрових грошей. Та угоди з віртуальними активами, як вимагає закон, повинні оподатковуватися. А на яких умовах — невідомо. У результаті державний бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень. Врегулювавши правовий аспект, держава також зможе більш ефективно боротися з фінансуванням тероризму та відмиванням коштів, які отримані незаконними способами. А це, своєю чергою, сприятиме формуванню позитивного міжнародного іміджу.

Тим, хто вирішив купити криптовалюту через обмінник, — вибрати безпечний можна на CryptoCart — теж потрібні чіткі правила дій. Їх наявність допоможе знизити ризик шахрайства.

Автори законопроєкту щодо податкових змін вважають, що їх ухвалення:

  • дасть можливість збільшити частку високотехнологічних продуктів до 10%;
  • допоможе підвищити якість життя громадян;
  • спростить умови ведення бізнесу.

Введення податкових стимулів, згідно з очікуваннями, стимулює появу близько 5 тисяч нових робочих місць.

Що передбачають нові правила оподаткування

Згідно з законопроєктом 7150, який має на меті розв’язати податкову проблему, пропонується оподатковувати лише прибуток від операцій з криптовалютою. Зберігання цифрових монет на біржах оподатковуватися не буде. Також запропоновано встановити п’ятирічний пільговий період. У цей час розмір податку від майнингу та продажу криптовалюти становитиме 5%. Плюс потрібно буде сплатити 1,5% військового збору. Надалі податок буде встановлено на рівні 18% + військовий збір.

Прийняття податкового законопроєкту створить для власників цифрових активів правові умови. Вони зможуть на законних підставах розвивати блокчейн-проєкти, обмінювати криптогроші, користуватися ними у повсякденному житті.

Контролювати обіг цифрових грошей, діяльність криптовалютних обмінників та бірж буде Нацбанк. Державний регулятор також матиме право накладати санкції на порушників закону.


Завантажити ще...