Підтримати
Зображення до посту В Україні хочуть розширити ділянку кордону з Росією та Білоруссю до 2 кілометрів, — законопроєкт
Фото: DW

Народні обранці пропонують змінити межі кордонів з Росією та Білоруссю — збільшити від кількох десятків метрів до 2 кілометрів. Відповідний законопроєкт вже взяли за основу.

 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з картки проєкту “Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону України”.

Згідно з документами, змінити межі кордонів пропонують лише там, де Україна межує з Росією та Білоруссю — до двох кілометрів. Таку зону називають прикордонною смугою. Відповідно до законодавства, зараз там виділено 30-50 метрів по суші, берегу, озеру чи іншій водоймі. А відповідно, в тих ділянках діє прикордонний режим, за яким діють певні правила в’їзду, перебування, проживання чи пересування певною ділянкою прикордонної смуги.

В законопроєкті також вказано, що Державній прикордонній службі України хочуть дозволити охороняти кордон “у взаємодії з центральним органом виконавчої влади, що реалізує митну політику, Службою безпеки України, Нацполіцією та іншими державними органами”.

Крім цього, зі складу лісового фонду України хочуть видалити ділянки шириною 30-50 метрів вздовж кордону по суші, по берегу, озеру чи іншій водоймі, які передали військовим частинам ДПСУ для будівництва та облаштування огорож, фортифікаційних споруд, знаків чи комунікацій.

Такі зміни хочуть внести у два нормативні акти — Земельний кодекс та Закон “Про державний кордон України”.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказують, що ці зміни потрібні, щоб прикордонники могли посилити засоби захисту кордону з Росією та Білоруссю, в тому числі облаштувати там й мінні поля. Крім того, певні зміни допоможуть ще більше врегулювати роботу ДПСУ, а також дозволити їм без перепон облаштовувати інфраструктуру навіть якщо кордон проходить через заповідний фонд.

Наразі законопроєкт лише на стадії реалізації. 20 вересня у першому читанні його прийняли за основу зі скороченим строком підготовки. За зміни проголосували 250 народних обранців. Якщо документ підтримають і в другому читанні, то його ще має підписати спікер Верховної Ради України та президент.

Читайте також:


Завантажити ще...