За 29 квітня в Україні зареєстрували 540 нових випадків захворювання на коронавірус. Серед хворих 45 дітей та 87 медпрацівників.
Про це розповів очільник МОЗ Максим Степанов на щоденному брифінгу щодо запобігання поширенню коронавірусу.
“Загалом за весь час в Україні захворіло 10406 людей, з них 717 дітей, а також 2063 медпрацівники”, – говорить міністр охорони здоров’я.
За даними МОЗ, загалом станом на 30 квітня від коронавірусної інфекції одужали 1238 пацієнтів, а летальних випадків зафіксували 261.
“Звертаю увагу, що за попередню добу здійснено рекордну кількість досліджень методом ПЛР – 7315. Наша мета – робити якомога більше тестувань задля того, щоб контролювати та нарешті побороти коронавірусну хворобу COVID-19”, – каже голова МОЗ.
Уточнимо, на підконтрольній українському уряду частині Донеччини лабораторно підтвердили 68 випадків захворювання на коронавірус. 11 людей одужали, один пацієнт помер у лікарні. 29 квітня голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко оприлюднив оновлені дані щодо стану захворюваності в області. Найбільше нових випадків зафіксували у Маріуполі – там діагноз “коронавірус” встановили 10 людям. Ще по 2 випадки лабораторно підтвердили у Мангуші та Краматорську. По 1 пацієнту виявили у Бахмуті та Костянтинівці.
Очільник області зазначив, що пацієнти з Маріуполя та Мангуша заразилися в маріупольській обласній лікарні інтенсивного лікування. Серед них є медпрацівник та 4-річна дитина. Пацієнти, яких виявили у Бахмуті та Костянтинівці, а також один мешканець Краматорська заразилися на COVID-19 у Росії, звідки нещодавно повернулися. Ще один хворий з Краматорська був в Італії, звідки приїхав хворим.
“З Російською Федерацією відкриті на даний час 4 пункти пропуску: 1 в Луганській області, 1 в Харківській області, 1 в Сумській і 1 в Чернігівській області. Ми ввели обмеження на в’їзд іноземців і осіб без громадянства — вони не можуть в’їхати, а громадяни України можуть повернутися на територію України завжди. Теоретично вони (РФ, — ред.) можуть не випускати зі своєї території громадян, але на даний час вони таких обмежень не вводили. Тобто через всі ці пункти пропуску громадянин України звідти може виїхати й повернутися в Україну”, — роз’яснив Вільному радіо речник Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.
Додамо, на тимчасово окупованій території Донеччини діагноз COVID-19 підтвердили у ста людей. За добу додалося ще чотири пацієнти. Варто зазначити, що серед хворих вказують одного з тих, кого українська сторона передала в рамках обміну 16 квітня. Загалом, за даними так званого “Міністерства охорони здоров’я ДНР”, 10 пацієнтів одужали. Летальних випадків зафіксували 3.
Читайте також: