Підтримати
В Україні легалізували два препарати на основі медичного канабісу. Чи продають ці ліки на Донеччині
Фото з відкритих джерел

Минулого тижня в Україні дозволили використовувати окремі препарати на основі медичного канабісу. Для кого вони призначаються та чи можна вже придбати ці ліки на Донеччині – читайте далі.

 

Канабіс широко використовують у медичній практиці. Препарати на його основі застосовують для полегшення болю та зняття судом. Також канабіс має протипухлинну дію, знімає нудоту  та покращує апетит у хворих. Ліки з медичною марихуаною показані пацієнтам з певними видами онкологічних захворювань, епілепсією, ДЦП, розсіяним склерозом тощо.

Є різні способи споживання таких ліків: таблетки, мазі, олії, куріння та вапоризація (дихання парами).

Канабіс повністю легалізували у Канаді та Уругваї – там його можна вільно вирощувати, зберігати та вживати. У деяких інших країнах – США, Австралії, Бразилії, Чехії тощо – він дозволений частково. А ще у кількох державах, серед яких Росія, Перу, Туреччина та Фінляндія, марихуану можна використовувати лише у медичних цілях.

Віднедавна в Україні також легалізували два лікарські засоби на основі канабісу:

  • Набілон – препарат у капсулах, який використовують від нудоти та блювання під час проходження хіміотерапії. Це синтетичний засіб, який імітує дію основної психоактивної сполуки справжнього канабісу;
  • Набіксімолс – пероральний спрей для полегшення болю та спазмів, пов’язаних із розсіяним склерозом.

Використовувати ці психотропні речовини можна лише у медичних цілях.

За інформацією керівника Української асоціації медичного канабісу Геннадія Шабаса, ціна Набілона становить  2056 доларів за 50 капсул, а Набіксімолс коштує 740 доларів за 3 флакони по 10 мл. До того ж наразі, вже цього тижня, у вільному доступі в аптеках нам знайти ці препарати не вдалося загалом в Україні. Тим паче в Донецькій області.

Як розповів Громадському радіо голова правління БФ «100% життя» Дмитро Шерембей, ціни на дозволені тепер ліки надто високі. Причина – синтетичне походження компонентів.

“Є медикамент з ціновою доступністю 200 гривень. І раптом МОЗ приймає рішення: “Ні, навіщо нам в паліативні палати та дітям з епілепсією недорогі препарати, ми їм по 600 доларів продамо, а краще за 2000”, – говорить Дмитро Шерембей.

За його словами, цю ситуацію можна порівняти з гіпотетичною потребою виготовляти та продавати задорого штучний бензин, тоді як існує нафта, з якої робити бензин значно дешевше.

У постанові також йдеться, що на речовину ізольованового канабідіолу, або ізоляту канабідіолу, не поширюється державний контроль.

Поки що немає офіційних документів, які б дозволяли використовувати вищевказані препарати на Донеччині. В обласному департаменті охорони здоров’я поки не беруться прогнозувати, чи дозволять хворим мешканцям регіону лікуватися канабісом.

Але бахмутські медики вже чекають на появу терапевтичної марихуани для пацієнтів.

“Я тільки за, бо бачити, як людина страждає для мене нестерпно. Якщо медичну марихуану почнуть продавати, я перша лобіюватиму, аби в місті вона була. Але не для розповсюдження, а для тих людей, кому вона дійсно потрібна. Кожна людина заслуговує на гідність, а я вважаю, що відчувати себе нормально – це гідність”, – розповіла у коментарі Вільному радіо головна лікарка Бахмутського центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна.

Нагадаємо, у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський вирішив спитати в українців, як вони ставляться до легалізації канабісу в медичних цілях. Серед тих, хто брав участь в опитуванні, 70% підтримали ініціативу, а 24% висловилися проти. Проте назвати опитування репрезентативним не можна. Адже не було контролю за тим, скільки разів голосували ті самі люди. Як проходило опитування в Бахмуті, дізнавайтеся тут.

Читайте також:


Завантажити ще...