Очільники двох українських міністерств самі написали заяви на звільнення, а ще одного відправляє у відставку прем’єрміністр. Чому так вийшло та ким можуть замінити посадовців – розбираємо в матеріалі.
У п’ятницю, 14 травня, голова уряду Денис Шмигаль направив до Верховної Ради подання про відставку очільника МОЗ Максима Степанова. Про це повідомила речниця спікера ВР Ольга Туній на своїй сторінці у Facebook.
Аби звільнити Степанова, потрібно зібрати необхідну кількість голосів у парламенті. 17 травня на засіданні фракції “Слуги народу” будуть обговорювати питання про усунення його з посади.
Як розповів голова парламентської фракції Давид Арахамія в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера”, причиною подання про відставку міністра стали повільні темпи вакцинації проти COVID-19.
За словами Арахамії, у крісло Степанова може сісти його заступник Віктор Ляшко. Вакцинацією він не займався, але продемонстрував гарні результати роботи з інших питань.
З самого початку пандемії Ляшко обіймає посаду головного санітарного лікаря України.
У 2003 році закінчив Національний медуніверситет ім. О.О. Богомольця. Після цього здобув кваліфікацію магістра держуправління у сфері охорони здоров’я.
Почав кар’єру у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, згодом очолив департамент Держсанепідслужби.
З 2014 по 2018 роки був головою громадської організації “Інфекційний контроль в Україні”. Потім ще рік працював першим заступником гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Також Ляшко був експертом з питань громадського здоров’я у громадській спілці “Реанімаційний пакет реформ”.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко сам написав заяву на відсторонення з посади. Зі слів співрозмовника “РБК-Україна” у керівництві партії “Слуга народу”, у президента і прем’єрміністра до роботи Петрашка накопичилось багато запитань.
Новим міністром економіки може стати чинний голова Державної податкової служби Олексій Любченко.
Свою трудову діяльність Любченко почав з посади підсобного робітника машинобудівельного заводу.
У 1993 році з відзнакою закінчив Київський державний економічний університет за спеціальністю “Економічне та соціальне планування”.
По завершенні навчання півтора року працював експертом програми “Макроекономіка” Центру ринкових реформ.
У 1998 році був призначений начальником управління економіки та майна Черкаської облдержадміністрації. Був заступником мера з питань діяльності органів ради.
Очолював Державну податкову адміністрацію Черкаської області.
У 2009-2011 роках працював заступником голови Державної податкової адміністрації України.
Був першим віцепрезидентом ПАТ “Украгрохімхолдинг”.
29 квітня 2020 року став головою Державної податкової служби України.
Має ступінь доктора економічних наук.
Чинний міністр інфраструктури Владислав Криклій, як і його колега Петрашко, написав заяву на звільнення за власним бажанням 14 травня. Причина така ж: керівництво держави не задоволене його роботою.
Замінити Криклія на посаді може голова “Укравтодору” Олександр Кубраков.
За спеціальністю Кубраков маркетолог, здобув освіту в Київському національному економічному університеті.
Почав кар’єру з посади маркетинг-менеджера у ЗАТ “Пріоком”.
У 2006-2007 роках працював у компанії “Київстар”. Брав участь у реалізації проєкту “Домашній інтернет від Київстар”.
Після цього 2 роки очолював управління стратегічного маркетингу в банку “Фінанси та Кредит”.
Повернувся до “Київстару”, але цього разу на іншу посаду.
Коли Київ очолив Віталій Кличко, Кубраков став його радником у IT-сфері.
З 2015 по 1016 роки був керівником проєктного офісу Міністерства юстиції України.
У 2019 році його обрали народним депутатом України, але Кубраков склав депутатський мандат після того, як став головою “Укравтодору”.
За інформацією видання “LB.ua” від кількох джерел в Офісі президента і партії “Слуга народу”, питання відставки чинних міністрів депутати розглядатимуть у вівторок, а нових призначать у четвер.
Читайте також: