Офіційний курс гривні до долара підвищили на 25%. З 21 липня НБУ встановив курс 36,56 гривні за долар. Це тепер стосуватиметься всіх, і населення і бізнесу. В банку сподіваються, що це збільшить кількість валюти в країні та стабілізує фінансовий стан під час війни. Розповідаємо детальніше, що це означає.
Про зміну курсу повідомляє Національний банк України.
21 липня о 9:00 НБУ скоригував офіційний курс долара в країні. В банку пояснили, що таким чином хочуть збільшити конкурентоспроможність українських виробників та зрівняти курс валюти для різних груп бізнесу та населення.
“Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни”, — йдеться в повідомленні НБУ.
Тобто, до 20 липня бізнес переводив долари в Україні за фіксованим курсом 29,25, з яких ще віднімав комісію банк в якому ви проводите операцію. В цей час у населення банки покупали гривню по 36 гривень з копійками, які періодично коригувались. Тепер ці показники зрівняли. Це було необхідно зробити, оскільки, за даними НБУ, курс, який тримав банк з 24 лютого вже поступово втрачає роль “якоря для очікувань”.
Новий курс долара, який становитиме 36,56 гривні за долар стане новим “якорем”, який допоможе стабілізувати економіку країни у невизначених умовах війни, запевняють в НБУ. Курс долара в Україні залишається фіксованим.
“За умов високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований офіційний курс до долара США є основним якорем стабілізації очікувань та ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ”, — заявляють представники банку.
За даними банку, фіксований курс долара допоможе зберегти контроль над інфляцією та забезпечить безперервну роботу фінансових установ України.
Новий курс повинен заохотити людей активніше продавати валюту в країні і збільшить її приплив в державу, вважають державні фінансисти. Цей захід також повинен зменшити вплив спекулянтів на курс і стабільність гривні.
Втім, очікувати що це суттєво вплине на зростання цін в умовах війни не варто. Наслідки війни впливають на попит людей і пропозиції для них. Тому в банку очікують продовження повільного зростання цін.
Умови продажу та купівлі банками валюти залишили незмінними. Це означає, що продаж і купівля готівкової та безготівкової валюти може проводитись тільки за фіксованим курсом, який не може відхилятись від курсу НБУ більше ніж на 1%.
Нагадаємо, Нацбанк України триматиме фіксований курс долара до гривні до кінця війни. Ми розбирались, які в цього плюси й мінуси, детальніше читайте в матеріалі за посиланням.
Читайте також: