4 листопада нардепи проголосували за призначення 4 нових міністрів, і Кабмін призначив одного виконуючого обов’язки. Їх попередників звільнили у Верховній Раді напередодні.
Народні обранці призначили нових міністрів оборони, економіки, з питань стратегічних галузей промисловості, з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та захисту довкілля та природних ресурсів. Перед голосуванням нардепів нові кандидати розповідали про своє бачення роботи на новій посаді.
До цього Олексій Резніков з березня 2020-го був віцепрем’єром України та міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Він також представляв Україну у Тристоронній контактній групі у Мінську.
“Перше — це синергія дій. Міністерство оборони, Генеральний штаб і профільний комітет Парламенту мають діяти як складова єдиного організму. Важлива складова — це забезпечення синергії з міжнародними партнерами. Другий найважливіший напрям — це люди. Треба змінити підхід до кадрової політики, подивитись на Збройні сили як на потужного роботодавця. Щоб не виникало дилеми: йому служити чи повертатися та зберігати свою родину”, — заявив новопризначений міністр оборони.
“Українська паперова армія повинна залишитись в минулому. Підсумовуючи, я 2 роки брав участь у переговорах з Російською стороною на різних майданчиках і скажу на своєму досвіді: сильна армія — це один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру, хочемо повернути Крим, окуповані території Донеччини і Луганщини — треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни”, — заявив Олексій Резніков.
На місце Олексія Резнікова обрали Ірину Верещук, нардепку фракції “Слуга народу”. Вона також пообіцяла аудит міністерства на початку своєї каденції.
А далі говорила тезово:
“Забезпечити належне фінансування проєктів з реінтеграції. Мобілізація фінансових зусиль наших міжнародних партнерів для підтримки відповідних проєктів по Донбасу та Криму. Гуманітарна складова — людиноцентричність. Інформаційна політика: нам потрібен якісніший контент. Більш продумані меседжі та наративи”, — говорить Ірина Верещук.
“Саме для них та з ними ми будемо повертати наш Крим та Донбас. Я буду приділяти особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій”, — каже Ірина Верещук.
Наступним призначили Павла Рябікіна — на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості. До цього він очолював Державну митну службу України. А ще раніше обіймав різні адміністративні посади.
“Акцент створення замкнутих циклів розробки та виробництв готових зразків озброєння та військової техніки. Паралельно з розвитком вітчизняного виробника ми маємо активніше залучати до співпраці провідних світових виробників”, — заявив міністр.
“Ми можемо започаткувати в Україні амбітну програму зі спільного виробництва високотехнологічної продукції. Такі програми вже активно реалізуються в Індії. Це програма “Make in India” та Саудівської Аравії “Vision-2030”. Підвищення експортного потенціалу оборонного промислового комплексу — це основний пріоритет міністерства”, — каже Павло Рябікін.
Останньою призначали Юлію Свириденко — на посаду очільниці міністерства економіки України. До цього вона працювала заступницею голови Офісу президента. А ще раніше була заступницею Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
“Вже у найближчі 3 роки в Україні може відновитися суднобудування. Їдеться про 20 нових суден щороку. До 2025 року ми можемо наростити оборот в галузі до 22 млрд грн та створити майже 50 тисяч робочих місць. Починаючи з наступного року у наших планах повністю перезавантажити парк вантажних вагонів Укрзалізниці. Їдеться про 46 тисяч вагонів — це створить ринок з оборотом 100 млрд грн у найближчі 7 років”, — розповіла про плани вона.
“З наступного року ми будемо впроваджувати масштабну програму термомодернізації. Вже наступного опалювального сезону українці будуть платити менше! Йдеться про термомодернізацію щонайменше 5 тисяч багатоквартирних будинків щороку”, — стверджує Юлія Свириденко.
Також Кабмін призначив Руслана Стрільця виконуючим обов’язки міністра захисту довкілля та природних ресурсів. До цього він був заступником попереднього очільника цього міністерства Романа Абрамовського, якого відправили у відставку 3 листопада. Він не виступав перед народними обранцями, тож заяв про пріоритетні напрямки на чолі природоохоронного міністерства не робив.
Нагадаємо, 3 листопада у відставку пішли одразу 5 міністрів уряду. Про те, які обіцянки вони давали та чи все встигли виконати, ми розповідали в матеріалі “Одразу п’ятьох українських міністрів відправили у відставку. Хто їх може замінити”.
Читайте також: