Підтримати
Верховна Рада України
Скріншот трансляції засідання ВРУ

4 листопада нардепи проголосували за призначення 4 нових міністрів, і Кабмін призначив одного виконуючого обов’язки. Їх попередників звільнили у Верховній Раді напередодні. 

 

Народні обранці призначили нових міністрів оборони, економіки, з питань стратегічних галузей промисловості, з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та захисту довкілля та природних ресурсів. Перед голосуванням нардепів нові кандидати розповідали про своє бачення роботи на новій посаді.

Міністр оборони Олексій Резніков: “Паперова армія залишиться в минулому”

До цього Олексій Резніков з березня 2020-го був віцепрем’єром України та міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Він також представляв Україну у Тристоронній контактній групі у Мінську.

  • Як очільник міноборони він збирається посилювати взаємодію між різними гілками оборонних відомств.

“Перше — це синергія дій. Міністерство оборони, Генеральний штаб і профільний комітет Парламенту мають діяти як складова єдиного організму. Важлива складова — це забезпечення синергії з міжнародними партнерами. Другий найважливіший напрям — це люди. Треба змінити підхід до кадрової політики, подивитись на Збройні сили як на потужного роботодавця. Щоб не виникало дилеми: йому служити чи повертатися та зберігати свою родину”,  —  заявив новопризначений міністр оборони.

  • Він також заявив про недоліки у протиповітряній та протиракетній обороні країни.
  • На його думку, суттєвого посилення потребують авіація і флот.
  • Олексій Резніков також пообіцяв повний аудит міністерства, аналіз внутрішніх процесів та документообігу.

“Українська паперова армія повинна залишитись в минулому. Підсумовуючи, я 2 роки брав участь у переговорах з Російською стороною на різних майданчиках і скажу на своєму досвіді: сильна армія — це один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру, хочемо повернути Крим, окуповані території Донеччини і Луганщини — треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни”, — заявив Олексій Резніков.

 

Міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук: “Проєкти з реінтеграції мають належно фінансуватися”

На місце Олексія Резнікова обрали Ірину Верещук, нардепку фракції “Слуга народу”. Вона також пообіцяла аудит міністерства на початку своєї каденції.

Ірина Верещук
Ірина Верещук під час виступу у Верховній Раді 4 листопада. Скріншот трансляції


А далі говорила тезово:

“Забезпечити належне фінансування проєктів з реінтеграції. Мобілізація фінансових зусиль наших міжнародних партнерів для підтримки відповідних проєктів по Донбасу та Криму. Гуманітарна складова — людиноцентричність. Інформаційна політика: нам потрібен якісніший контент. Більш продумані меседжі та наративи”, — говорить Ірина Верещук.

  • Крім того, до кінця року вона планує створити новий національний центр розбудови миру для збору доказів порушень прав людей на тимчасово окупованих територіях та злочинів, пов’язаних з агресією Росії.
  • Міністерка також анонсувала створення експертної громадської ради при міністерстві, аби посилити комунікацію з громадськістю.
  • Серед пріоритетних напрямів також зазначила працевлаштування молоді з ТОТ.

“Саме для них та з ними ми будемо повертати наш Крим та Донбас. Я буду приділяти особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій”,  —  каже Ірина Верещук.

 

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін: “У пріоритеті  —  виробництво зброї”

Наступним призначили Павла Рябікіна  —  на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості. До цього він очолював Державну митну службу України. А ще раніше обіймав різні адміністративні посади.

  • Він заявив, що пріоритетним вважає підтримку виробника сучасної конкурентоздатної оборонної продукції. 

“Акцент створення замкнутих циклів розробки та виробництв готових зразків озброєння та військової техніки. Паралельно з розвитком вітчизняного виробника ми маємо активніше залучати до співпраці провідних світових виробників”, — заявив міністр.

  • Ще один пріоритет, який він окреслив, — це забезпечити держзамовленням вітчизняних виробників озброєння, в тому числі  —  у співпраці з іноземними інвесторами.

“Ми можемо започаткувати в Україні амбітну програму зі спільного виробництва високотехнологічної продукції. Такі програми вже активно реалізуються в Індії. Це програма “Make in India” та Саудівської Аравії “Vision-2030”. Підвищення експортного потенціалу оборонного промислового комплексу — це основний пріоритет міністерства”,  — каже Павло Рябікін.

 

Міністерка економіки України Юлія Свириденко: “У пріоритетах  —  судно- та вагонобудування, термомодернізація та будівництво житла”

Останньою призначали Юлію Свириденко — на посаду очільниці міністерства економіки України. До цього вона працювала заступницею голови Офісу президента. А ще раніше була заступницею Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

  • Виступаючи перед голосуванням, вона анонсувала відновлення в Україні суднобудування та будівництво парку вантажних вагонів.

“Вже у найближчі 3 роки в Україні може відновитися суднобудування. Їдеться про 20 нових суден щороку. До 2025 року ми можемо наростити оборот в галузі до 22 млрд грн та створити майже 50 тисяч робочих місць. Починаючи з наступного року у наших планах повністю перезавантажити парк вантажних вагонів Укрзалізниці. Їдеться про 46 тисяч вагонів — це створить ринок з оборотом 100 млрд грн у найближчі 7 років”,  —  розповіла про плани вона.

  • Ще бачить можливим знизити податки для компаній у сфері тваринництва та оптимізувати логістику в Україні.
  • Міністерка планує розвивати зрошення у сільському господарстві, аби вдвічі підвищити врожайність та, як наслідок, доходи від агросектору. Почати працювати за програмою зрошення збирається з південних областей вже наступного року.
  • У сфері будівництва Юлія Свириденко обіцяє вийти на рівень 1990-го року. Це близько 20 млн м² житла на рік. Вона розраховує, що з такими обсягами 300 тисяч українських родин зможуть покращити свої житлові умови. А допоможе їм в цьому програма масштабування іпотек.
  • Наостанок Юлія Свириденко пообіцяла масштабну термомодернізацію країни та як результат  —  зменшення платіжок за опалення.

“З наступного року ми будемо впроваджувати масштабну програму термомодернізації. Вже наступного опалювального сезону українці будуть платити менше! Йдеться про термомодернізацію щонайменше 5 тисяч багатоквартирних будинків щороку”, — стверджує Юлія Свириденко. 

 

В.о. міністра захисту довкілля та ресурсів Руслан Стрілець 

Також Кабмін призначив Руслана Стрільця виконуючим обов’язки міністра захисту довкілля та природних ресурсів. До цього він був заступником попереднього очільника цього міністерства Романа Абрамовського, якого відправили у відставку 3 листопада. Він не виступав перед народними обранцями, тож заяв про пріоритетні напрямки на чолі природоохоронного міністерства не робив.

Нагадаємо, 3 листопада у відставку пішли одразу 5 міністрів уряду. Про те, які обіцянки вони давали та чи все встигли виконати, ми розповідали в матеріалі “Одразу п’ятьох українських міністрів відправили у відставку. Хто їх може замінити”.

Читайте також:


Завантажити ще...