Новий механізм потрібен для більш оперативного реагування на випадки сексуальних домагань, насильства або дискримінації за ознакою статі, а також на правопорушення проти свободи та статевої недоторканості.
Про це повідомили у пресслужбі українського Міністерства оборони.
Оновлений механізм захисту покликаний оптимально працювати на безпеку військовослужбовців ЗСУ, які під час служби зазнали сексуального насилля. Окрім цього, документ, розробка якого зараз триває, дозволить ЗСУ ефективно реагувати не лише на дискримінацію та сексуальне насилля всередині своєї структури, але й на сексуальне насилля, що пов’язане з війною, пишуть у МОУ.
“Це одна з основних змін, які мають відбутися в секторі безпеки та оборони. Для розробки цього документа ми залучили багатьох фахівців, представників правоохоронних органів та міжнародних партнерів. В Міністерстві оборони створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке має окремий відділ з питань гендерної рівності.
Ми маємо після продуктивної дискусії прийти до того рішення, яке оптимально працюватиме на безпеку людей. Кожна людина має відчувати себе захищеною і важливою, адже це те, чим ми відрізняємося від росіян”, — сказала заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Оновлений механізм реагування, додають у МОУ, повинні будуть прискорити боротьбу з сексуальним домаганням, насильством або дискримінацією за ознакою статі, а також з правопорушеннями проти свободи та статевої недоторканості.
Конкретних шляхів щодо покращення реагування на сексуальне насильство поки не називають, однак у МОУ вже вирішили сформувати робочу групу за участю представників відомства, Генерального штабу ЗСУ, Кабінету Міністрів України, Сил оборони та громадських організацій.
Нагадаємо, на проблеми з протидією сексуальному насиллю в ЗСУ ще у травні 2024-го звертали увагу активісти, а також закликали підтримати петицію. Журналісти Вільного радіо вже писали, що пропонували автори ініціативи.