документи переселенця
Фото з відкритих джерел

Уряд спростив реєстрацію місця проживання для переселенців, чиї домівки залишилися на тимчасово окупованих територіях чи у зоні бойових дій. Пояснюємо, що змінилося.

 

Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський, йдеться на порталі Верховної Ради.

Відтепер людина, чиє житло розташоване на тимчасово окупованій території або там, де ще тривають чи були бої, може зареєструвати нове місце проживання без зняття з реєстрації місця попереднього проживання. 

Такі люди зможуть просто у міграційній службі:

  • оформити чи обміняти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, 
  • оформити чи обміняти документи, які посвідчують особу та підтверджують спеціальний статус людини, 
  • вклеїти фото в український паспорт при досягненні відповідного віку. 

Також за новим законом стане простіше зареєструвати й нове місце проживання дітей-переселенців. Місцем реєстрації таких дітей вважатимуть зареєстроване місце проживання їхніх батьків чи інших законних представників. Або ж одного з них, з ким мешкає дитина.

Якщо батьки чи інші законні представники дітей-переселенців зареєстровані за різними адресами, треба подати письмову заяву тому законному представнику, з яким мешкає дитина.

Згідно із законом, держслужбовці зможуть з’ясувати інформацію про попереднє проживання переселенця з державного реєстру виборців, міграційної бази даних, бази даних ДРАЦС та бази даних переселенців. 

7 квітня уряд схвалив “Стратегію держполітики щодо внутрішніх переселенців на період до 2025 року”. Основну увагу планують зосередити на адаптації ВПО на новому місці та подальшій освіті чи працевлаштуванні. Більше про це читайте в матеріалі “Евакуація, адаптація, інтеграція: в Україні з’явилась стратегія підтримки ВПО до 2025 року”.


Завантажити ще...