У таких установах планують допомагати українцям у розв’язанні соціально-психологічних проблем. “Центри життєстійкості” також обіцяють зробити доступними для людей з інвалідністю.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду.
У “центрах життєстійкості” українцям збираються надавати соціальні послуги, консультації та соціально-психологічну підтримку. Всі такі установи, обіцяють в Уряді, матимуть укриття, а також матимуть стандарти інклюзивності для людей з інвалідністю.
На засіданні Кабміну 23 січня затвердили правила організації та роботи “центрів життєстійкості”. Хоч пілотний проєкт поки реалізується у п’яти регіонах, в перспективі, кажуть урядовці, такий простір повинна буде створити кожна громада.
Прем’єр-міністр наголосив, що створення в Україні “центрів життєстійкості” — це один з елементів реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Фінансування послуг, що надаються в установах, візьме на себе держава, але місцева влада повинна буде організовувати роботу та забезпечувати приміщення для “центрів”.
Нагадаємо, ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть отримати до 500 доларів стипендії на короткочасне навчання. Претендент на допомогу зможе сам обрати освітні курси та програми, проте повинен буде аргументувати свій вибір.