Станом на зараз в Україні понад 70 тисяч людей вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Серед них — військові, цивільні, іноземці та діти, про зникнення яких заявили у поліцію.
Про це в інтерв’ю “Укрінформу” повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов.
За його словами, дані про зниклих вносять до Єдиного реєстру зниклих безвісти за особливих обставин лише після того, як людину офіційно оголосять у розшук. Тож зниклих насправді може бути більше.
“На сьогодні у нас у розшуку перебуває понад 70 тисяч осіб, яких ми розшукуємо — це і військові, і цивільні, і громадяни інших держав, і особи без громадянства (але обов’язково є умова — що це ті особи, які на законних основах перебували на території України”, — розповів Добросердов.
Окрему категорію становлять неповнолітні — у Реєстрі фігурують 2 740 дітей, які зникли до досягнення 18-річного віку.
Найбільшу частину серед зниклих безвісти становлять військові. Кожне відомство сектору безпеки й оборони саме вирішує, як і в якій кількості розголошувати інформацію щодо своїх зниклих, зазначив посадовець.
“Цей розшук було припинено загалом щодо понад 12 тисяч осіб — тобто, вони були знайдені: або повернулися під час обмінів із полону, або були звільнені, або, на жаль, були ідентифіковані серед тіл”, — додав Добросердов.
У Реєстрі також ведуть окремий облік неідентифікованих тіл. Ця цифра постійно зростає — до неї додаються загиблі з лінії фронту, а також тіла, які надходять у результаті репатріацій.
Раніше ми розповідали, що відтепер українці, чиї родичі зникли безвісти, можуть подати заяву на компенсацію до Міжнародного реєстру збитків через “Дію”.