В Україні від коронавірусу одужало вдвічі більше людей, ніж померло
Фото з відкритих джерел

Станом на 17 квітня в Україні лабораторно підтвердили 4662 випадки захворювання на коронавірус. 125 людей померли, 246 пацієнтів одужали.  За минулу добу хворих стало на 501 людину більше.

Про це повідомляє голова Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Госпіталізовано 156 осіб, з них 11 дітей та 12 медичних працівників. Одужало за добу 60 осіб, з них троє дітей та 19 медичних працівників. Летальних випадків зареєстровано 9. За останню добу було проведено 4730 тестів на COVID-19”, – розповів голова МОЗ на щоденному брифінгу щодо стану захворюваності на коронавірус в Україні.

Він додав, що найбільше хворих зареєстрували у Києві – 705, у Чернівецькій області – 759 та на Івано-Франківщині – 427 людей.

На підконтрольній українському уряду частині Донеччини лабораторно підтвердили 12 випадків захворювання на коронавірус. Один пацієнт помер, ще восьмеро людей одужали.

На тимчасово непідконтрольній українській владі території Донеччини бойовики підтвердили діагноз COVID-19 у 36 людей. За добу коронавірус виявили ще в 10 людей. За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, бойовики ймовірно замовчують першу смерть від вірусу.

16 квітня ватажок так званої “ДНР” Денис Пушилін виступив з екстреним зверненням до окупаційних адміністрацій міст і районів псевдореспубліки. Він закликав усіх бути готовими до негативного сценарію поширення вірусної інфекції та за необхідності ізолювати кожен населений пункт.

Також стало відомо, що проти одного з лікарів “ДНР” відкрили кримінальну справу за недотримання санітарних норм, яке спричинило масове захворювання людей. Справою медика займається так звана “генеральна прокуратура ДНР”.

Нагадаємо, на всій території України з 11 березня ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

6 квітня кабмін посилив карантинні обмеження. За новими правилами в громадському місці не можна ходити більш ніж по 2 людей, бути без маски та документів тощо.

Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували до 24 квітня. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Учні четвертого та дев’ятого класів цього року не будуть складати ДПА. Коли випускники писатимуть ЗНО, поки невідомо – іспити перенесли на невизначений термін. А в лікарнях Донецької області не можна відвідувати хворих.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:


Завантажити ще...