Підтримати
30-та річниця виведення військ з Афганістану
Фото: В. Кисельов

Рішення про введення  війська до Афганістану радянська влада  ухвалила 12 грудня 1979 року. Метою назвали запобігання загрозі іноземного військового втручання. У майже 10-річній війні загинули кілька тисяч українців. Серед них були і бахмутяни.

 

 

Війська, які радянська пропаганда назвала Обмеженим контингентом радянських військ, опинилися втягнутими у громадянську афганську війну.

У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної Республіки Афганістан з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або «душмани») — з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Моджахедів підтримували США, НАТО, а також пакистанські спецслужби.

14 квітня 1988 року міністри закордонних справ Афганістану і Пакистану підписали Женевські угоди про політичне врегулювання ситуації у Афганістані.  Радянський Союз зобов’язався вивести свій контингент, США і Пакистан повинні були припинити підтримувати моджахедів.

Відповідно до угод виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року, а 15 лютого 1989 року вивели останні радянські війська.

Втягнутими в радянсько-афганську війну були близько 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. У цій війні загинули 20 бахмутян.

Сьогодні в Бахмуті проведуть мітинг-реквієм за загиблими. Він запланований на 14:00 у сквері воїнів-інтернаціоналістів.

Читайте також:


Завантажити ще...