Підтримати
В Україні відзначають день працівників металургійної промисловості
Фото: Вільне радіо

В 2019 році День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості припадає на 21 липня. В Бахмуті його вже відзначили на Заводі кольорових металів, і привітали працівників почесними грамотами. Захід, попри “мовний” закон, провели російською. 

 

У незалежній Україні 3 червня 1993 згідно з Указом Президента України “День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості” почали щорічно відзначати у третю неділю липня. 

На сьогоднішній день в Бахмуті функціонує один завод такого спрямування. Працівників вітали вже у п’ятницю, 19 липня. Захід провели скромно — менш ніж за півгодини нагородили кілька десятків робітників почесними грамотами та подяками. 

“Престижність роботи в металургійній сфері полягає перш за все в тому, що це унікальне виробництво, яке не можна вивчити за рік чи за два. Мінімум для отримання професії тут три роки або п’ять років (в залежності від категорії, — ред). Мідні сплави  можна лити лише через 8 років”, — розповідає генеральний директор Заводу кольорових металів Бахмута Віталій Малихін. 

На підприємстві працює лише 856 людей, але продукцію звідси поставляють далеко за межі міста.

“30% продукції поставляють на український ринок, 30% — ближнє зарубіжжя, і інше — далеко за кордон”, —  додає Віталій Малихін. 

За даними інвестиційного паспорту Донеччини, на експорт товари йдуть зокрема в Італію, Німеччину, Словаччину, Болгарію, Румунію, Францію, Грецію, Польшу та інші.

Малихін зазначає, що вакансії на заводі є. В першу чергу підприємству потрібні кваліфіковані спеціалісти в сфері металообробки. Готові навіть навчати. 

“Завод із своєю специфікою, тому ми в основному беремо тих працівників, які пройшли навчання у нас. Тому що на кожному підприємстві свій підхід та вимоги”, — наголосив гендиректор заводу.

Зазначимо, загалом в Україні 15 металургійних комбінатів і заводів. Саме вони забезпечують близько 98% національного виробництва сталі і 100% виробництва передільного чавуну.

Україна досить близько розташована до найважливіших світових ринків споживачів сталі – країн Європейського Співтовариства та Близького Сходу, на які постачається понад 60% металопродукції, виготовленої в країні. 

 Читайте також:


Завантажити ще...