Підтримати
Зображення до посту В Україні вже розподілили всі гроші на житло для військових ветеранів у 2023, тепер планують на наступний: як податися
Фото: з відкритих джерел

Загалом майже 2500 ветеранів отримають грошові компенсації на житло від держави цього року. Серед тих, хто може розраховувати на виплату, і двічі переселенці. Заявки охочих, які подалися у березні та пізніше, розглядатимуть вже для виплат у 2024-му. Але на наступний рік грошей наразі просять менше. 

Цього року на таке житло в бюджеті мали 5,5 млрд гривень.  Про це повідомила Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, зазначають у прес-службі Уряду.

Це гроші за державними програмами купівлі житла для ветеранів:

  • які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
  • брали участь в бойових діях на території інших держав
  • брали участь в Революції Гідності
  • загиблих, допомогу яких отримують родичі

Міністерка зазначила, що це люди, по яким ухвалили рішення про призначення грошової компенсації на 01.03.2023 і рішення про виплату грошової компенсації ветеранам, які вдруге стали переселенцями після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Житло, яке купують за компенсації, може бути на вторинному ринку або первинному (але обов’язково введено в експлуатацію).

Ці кошти розподілено по всій Україні відповідно до потреб, крім тимчасово окупованих територій та районів, де точаться активні бойові дії. Таким чином, ветерани війни, а також члени їхніх сімей зможуть нарешті придбати житло, хто в цьому році, хто в наступному. На сьогодні грошову компенсацію вже виплачено більше ніж 700 особам зазначеної категорії, з них 13 ветеранів придбали житло”, – зазначила Юлія Лапутіна.

Наразі у проєкті Державного бюджету на 2024 рік передбачили на житлові програми для ветеранів та їхніх сімей ще менше грошей: 5,2 млрд гривень. Ця цифра не остаточна, втім її можуть затвердити. Гроші розподілятимуть для тих, хто став у чергу по одній з програм на виплату з березня по червень 2023 року.

Як в Україні отримати житло або гроші нього від держави

Військові можуть податися на програму поліпшення житлових умов або ж на грошову компенсацію від держави.

Програма поліпшення житлових умов передбачає чергу. Аби до неї стати  необхідно подати документи до виконавчому комітету сільської, селищної чи міської ради:

  • Заява про взяття на квартирний облік (підписується членами сім’ї, які разом проживають).
  • Довідка/відомості про зареєстроване місце проживання/перебування на кожного члена сім’ї.
  • Копія посвідчення УБД/особи з інвалідністю внаслідок війни/ члена сім’ї загиблого (померлого)/ члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України.
  • Довідки про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчому комітеті місцевої ради).
  • Копії паспорта (свідоцтва про народження) та ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї.
  • Довідки про взяття на облік ВПО (заявника та членів сім’ї).

Аби отримати гроші на покупку житла після того, як людина стала на квартирний облік, їй необхідно зібрати додаткові документи. Їх подають в  органи соцзахисту або ЦНАП. Це:

  • заява про призначення грошової компенсації
  • копія паспорта заявника/ єДокумент
  • копії посвідчення учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/члена сім’ї загиблого (померлого)/ члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України
  • копія довідки про безпосередню участь особи у бойових діях
  • письмова згода у довільній формі кожного повнолітнього члена сім’ї особи з інвалідністю/ внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації
  • копії документів, що підтверджують родинні стосунки між заявником і членами його сім’ї на яких нараховується грошова компенсація, і між загиблим (пропавшим безвісти), померлим
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім’ї (для внутрішньо переміщених осіб)
  • копія рішення про взяття на квартирний облік за пільговою категорією (першочергово/позачергово) особи та кожного із членів її сім’ї
  • довідки про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 р. права власності на житло, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території (довідка з БТІ).

Таку заяву мають розглянути упродовж 10 днів. Після цього гроші можна буде отримати на спеціальний рахунок в Ощадбанку, а витратити їх на житло потрібно протягом року під час воєнного стану та 6 місяців після його припинення чи скасування.

Нагадаємо, Уряд затвердив перелік переселенців, які мають право на тимчасове житло. Це пільговики та співробітники релокованих підприємств, однак не всі.


Завантажити ще...