Відтепер на випадки булінгу в школі можна поскаржитися за допомогою онлайн-сервісу. Учні та їхні батьки можуть подати електронну скаргу через сайт, після чого на неї має відреагувати керівництво школи. Як скористатися новим інструментом та в яких випадках можна написати анонімного листа — дізнавайтеся в матеріалі.
Про новий сервіс для безпечного повідомлення про булінг розповіли в Міністерстві освіти і науки України.
Понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям — такі дані дослідження оприлюднили у міністерстві.
“Булінг — не нове явище, але багато років наше суспільство ігнорувало його, применшуючи, не помічаючи вплив цькування в школах між дітьми або щодо дітей зі сторони працівників школи. Нам не вистачало розуміння того, що це таке, і як це у перспективі негативно, травматично може впливати на формування особистості”, — зазначає заступниця міністра освіти та науки України Євгенія Смірнова.
Для подання скарги на булінг потрібно дотримуватись наступних кроків:
Складену вами заяву отримає директор школи. Протягом 24 годин він має почати процес розв’язання вашої проблеми. Сюди може входити скликання комісії, обговорення ситуації та визначення подальших дій. Якщо необхідно, до справи можуть залучити соціальних працівників чи поліцію.
Анонімні скарги можливі для дітей, але не для батьків. Якщо дитина хоче повідомити про булінг, вона може подати заяву анонімно або ж залишити свої дані для швидшого вирішення ситуації. Однак, якщо заяву створюють батьки або інші законні представники дитини, анонімний формат недоступний.
Анонімність скарги зберігається лише до того, як вона потрапить до поліції. Заяви про булінг можуть подаватися без надання додаткових доказів, особливо якщо вони анонімні. Проте, коли справа переходить до поліції, надання свідчень чи доказів може значно полегшити процес розслідування, хоча це не є обов’язковою умовою.
Якщо інцидент серйозний, краще зазначити свої дані. Це дасть змогу поліції або школі зв’язатися з вами й розібратися з ситуацією швидше. Якщо обрати анонімність, випадок цькування зможуть розглянути лише на рівні школи.
Конфіденційність — на першому місці. Однокласники, друзі чи хтось інший з вашого кола не знатиме про подання скарги. Інформація залишатиметься між директором школи та представниками поліції. Ім’я заявника не розголошуватимуть без потреби.
Якщо ж ви все ще сумніваєтеся, чи варто подавати заяву, можете скористатися цим чатботом. Тут є інформація щодо того, як протидіяти булінгу, підтримати себе та інших.
Раніше ми розбиралися, як педагогам створити комфортну атмосферу в класі. Адже під впливом невдалих жартів від учителя дитина може розвинути моделі поведінки, які впливатимуть на її успіх у майбутньому.