В Україні запрацював перший підземний стабілізаційний пункт для військових, який має операційні та реанімаційні відділення. Базою для підземного шпиталю стали сталеві бункери-”криївки”. Там щодоби зможуть надавати допомогу понад 100 пораненим.
Про це повідомили в Міноборони України.
Шпиталь побудований на базі шести збільшених сталевих бункерів, кожен з яких має довжину 7,6 метра та діаметр 2,5 метра. Для забезпечення функціонування об’єкта встановлені системи вентиляції, водопостачання та водовідведення.
Підземна конструкція складається з двох повноцінних операційних блоків, двох реанімаційних, робочого приміщення та місця для відпочинку для медиків. Шпиталь має сучасне медичне обладнання: кисневі концентратори, апарати ШВЛ, кардіомонітори та дефібрилятори.
Крім того, стабілізаційний забезпечує реанімацію, лікування та утримання пацієнтів до їхньої виписки або евакуації до іншого стаціонарного медичного закладу. Усе це, за словами відомства, відбувається поблизу лінії фронту в безпечних для медиків і пацієнтів умовах.
За словами виконувача обов’язків командира Медичних сил “Схід” Романа Кузєва, щодоби у шпиталі можна надавати допомогу понад 100 пораненим військовослужбовцям.
Перший у країні підземний стабілізаційний пункт для порятунку життів створили у співпраці групи “Метнівест” з Міноборони та Медичними силами “Схід”. Вартість побудови проєкту та його обладнання — понад 20 мільйонів гривень. З метою додаткового захисту стабілізаційний пункт оснастили системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та альтернативними джерелами живлення.
Нагадаємо, російська армія влаштувала склад з військовою технікою та боєприпасами в будівлі стадіону “Металург” у Бахмуті. Про це нібито дізналися ЗСУ та вгатили по стадіону крилатими ракетами Storm Shadow, знищивши й так понівечений стадіон. Журналісти Вільного радіо проаналізували відкриті дані та виявили, що по стадіону вдарили у квітні 2024 року.