Електронним кабінетом можуть скористатися постраждалі військові, рятувальники та правоохоронці, яким потрібна медична, юридична чи психологічна допомога. На гарячій лінії Контактного центру фахівці консультуватимуть щодо отримання соціальних послуг.
Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.
Там зазначають, що послуги електронного кабінету постраждалого розмістять на сайті МЗС. Скористатися ними зможуть військовослужбовці Нацгвардії, Держприкордонслужби, поліціянти, рятувальники ДСНС, які мають статус постраждалих. Також послугами сервісу можуть користуватися їхні родини.
Зокрема, до категорії постраждалих належать військовослужбовці та працівники структур МЗС, а також їхні сім’ї, які:
У кабінеті можна отримати доступ до своїх облікових даних та залишити запит на медичну, психологічну або юридичну допомогу. Для цього необхідно лише зареєструватися в Єдиному вікні для громадян. Зробити це можна будь-яким зручним способом — через електронний підпис, Bank id або Дія.Підпис.
На “гарячу лінію” МЗС постраждалі можуть звернутися з понеділка по суботу з 9 по 18 годину за номером 1536.
Фахівці відомства консультуватимуть щодо отримання психологічної, медичної та грошової допомоги, нарахування пільг, призначення пенсії тощо.
“Доступна та зрозуміла державна соціальна політика — це те, що ми маємо гарантувати нашим Героям”, — зазначив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за посилення покарання за ухилення від мобілізації. Законодавчу ініціативу прийняли у “пом’якшеному” варіанті, тобто з правками, внесеними напередодні Комітетом ВРУ з питань правоохоронної діяльності.