Для українських школярів, їхніх батьків і педагогів створили новий освітній застосунок “Мрія”, який допомагатиме їм ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі. Спершу застосунок протестують у деяких школах. Для інших освітніх закладів країни він стане доступним у 2024 році. У чому переваги нововведення — розповідаємо далі.
Новий освітній проєкт під час відеоконференції з учнями й педагогами із майже 40 шкіл з України та з-за кордону 1 вересня презентував президент України Володимир Зеленський.
“Головна мета проекту “Мрія” — дати дитині її особистий освітній простір і унікальний алгоритм розвитку, відкрити можливість кожному українцю стати тим, ким він хоче бути”, — повідомили в Офісі президента.
Застосунок допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі та поза ним. Також вчасно вказуватиме, на що звернути увагу та чому присвятити більше часу.
“Мрія” міститиме бібліотеку контенту, який потрібен саме певній дитині, інформацію про її освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади та гуртки.
“Застосунок рекомендуватиме те, що необхідно конкретній дитині, базуючись на її освітньому шляху, на її талантах, на тому, що можна окреслити як мрію вже зараз. Неважливо, який вік. Неважливо, яка географія. Головне, щоб дитині вдавалося”, — розповів Володимир Зеленський.
Завдяки застосунку, як додали в Офісі президента, кожна дитина матиме своє портфоліо в освіті, де буде інформація про її досягнення та плани.
“Адже важливі всі досягнення, а не лише оцінки: участь в олімпіадах, волонтерство, власні проекти, спортивні досягнення, тобто вся активність дитини, увесь її потенціал”, — пояснив президент.
Інтерфейс застосунку допоможе дітям і батькам стежити за графіком занять та позашкільних активностей.
Також у “Мрії” дитина може мати ID — цифровий дитячий документ за аналогією з тим, що є у “Дії”.
Батькам застосунок “Мрія” допомагатиме знати, чи перебуває їхня дитина в безпеці під час повітряних тривог.
“Для цього достатньо буде одного натискання в застосунку після того, як учитель завів дітей в укриття. Також батьки зможуть бачити, у чому їхня дитина більш талановита, зрозуміти, у чому дитина потребує допомоги, а що їй вдається блискуче”, — підкреслили в Офісі президента.
Застосунок, як додали у відомстві, міститиме і контент для батьків, що сприятиме їхньому саморозвитку.
Також застосунок даватиме змогу батькам отримувати зворотний зв’язок від учителя.
“Дуже важливо, що “Мрія” нарешті зробить життя вчителів легшим. Прибираємо максимум папірців. Усілякі форми, які зараз треба заповнювати. Максимум уваги вчителя — тому, щоб навчати, а не витрачати час”, — зазначив Володимир Зеленський.
Ознайомчий процес із пілотним проєктом “Мрії” розпочнуть до кінця 2023 року, але лише у тестових школах. Наступного ж року проєкт планують масштабувати на інші заклади освіти України.
Нагадаємо, цьогоріч дітлахів з Донеччини навчатимуть у 275 школах області. До освітнього процесу планують долучитися близько 92 тисяч школярів. Навчальний рік триватиме з 1 вересня по 28 червня та проходитиме онлайн. Однак подекуди функціонуватимуть освітні пункти — там можна буде отримати консультації та підручники.