У квітні 2025 року Міністерство оборони України дозволило до використання в Силах оборони більш ніж 120 новітніх зразків озброєння і військової техніки, з яких понад 85% розроблені вітчизняними підприємствами.
Про це повідомив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
За його словами, з початку року вже понад 400 українських розробок пройшли кодифікацію та отримали допуск до експлуатації.
Серед нових зразків, затверджених у квітні, найбільшу частку становлять безпілотні авіаційні комплекси, боєприпаси до них, засоби радіоелектронної боротьби, автомобільна техніка, а також системи зв’язку та наземні роботизовані платформи.
Також зазначається, що тільки з початку року до експлуатації допустили понад 40 моделей безпілотників з оптоволоконним каналом управління. Особливістю цих апаратів є те, що ефективно протидіяти їм поки що неможливо. Дрони на оптоволокні керуються оператором безпосередньо через тонкий кабель з оптоволокна, тому їх не можна заглушити засобами радіоелектронної боротьби.
“Того, що ми маємо сьогодні в арсеналі, замало. Ми мусимо швидше реагувати на виклики, більше вкладатися у технологічну зброю. Кожен ВОП (військовий опорний пункт, — ред.) маємо максимально посилити безпілотними системами”, — зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
Раніше ми розповідали, що 30 квітня адміністрація президента Дональда Трампа поінформувала Конгрес США про намір схвалити експорт зброї до України на суму від 50 мільйонів доларів. Постачатимуть озброєння через прямий продаж.