Підтримати
В Україні змінився прем’єр-міністр та майже повністю оновився склад Кабміну (Перелік)
Фото: з відкритих джерел

У середу 4-го березня Верховна Рада на позачерговому вечірньому засіданні, яке провели на вимогу президента Володимира Зеленського,  звільнила уряд на чолі з Олексієм Гончаруком і призначила новий.

 

“Цей уряд має здобутки — це зниження інфляції, облікової ставки НБУ, боротьба з тіньовими ринками. Але правда в тому, що українцям цього замало. Так, дійсно, це перший уряд у якому немає топ-корупції, але не красти — замало, це уряд нових облич замало. Є враження, що економіка брала розгін, але спіткнулась і ризикує проїхатися обличчям по землі. За два місяці після нового року невиконання держбюджету майже 16 млрд гривень. 13 із них це провал надходжень від митниці”, — заявив Зеленський в парламенті.

“Ми зробили досить багато, насправді. Ми забезпечили макроекономічну стабільність, у нас рекордно низька інфляція, ми зробили рекордно низьке розміщення єврооблігацій, ми рекордну кількість об’єктів виставили на приватизацію, провели успішні концесійні конкурси. Ми багато-багато разом з вами зробили. Але я розумію, що цього може бути недостатньо”, — підсумував прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Новопризначений уряд очолив Денис Шмигаль.  До цього він був народним депутатом та очолював комітет, який займається децентралізацією. Лише на минулому тижні він був на Донеччині з обговоренням цього питання. 

“Нашими пріоритетами лишається все, що 29-го серпня було озвучено під час призначення попереднього уряду, але не доведено до кінця. Продовження децентралізації, створення інвестиційного клімату, здобуття енергоефективності. Припинення війни на Донбасі, повернення Криму. Завдання буде вирішувати новий уряд. Не буде вирішувати, то не буде цього уряду, це ми сьогодні побачили”, — зазначив Шмигаль.

В Україні змінився прем’єр-міністр та майже повністю оновився склад Кабміну (Перелік)

Новий прем’єр-міністр подав кандидатури на посади очільників міністерств в новому Уряді, їх також затвердила Верховна рада. Склад Кабінету Міністрів оновився, але четверо міністрів залишилися на своїх посадах зі складу минулого уряду, це: фігурант багатьох скандалів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр юстиції Денис Малюська та віцепрем’єр-міністр (міністр цифрової трансформації) Михайло Федоров. 

Декілька міністрів минулого уряду просто перейшли на нові посади, але залишились в кабміні. 

В Україні змінився прем’єр-міністр та майже повністю оновився склад Кабміну (Перелік)

Так, Вадим Пристайко став віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а Дмитро Кулеба —  Міністром закордонних справ. Його кандидатуру подав у Верховну Раду президент; також за поданням Володимира Зеленського призначили міністром оборони Андрія Тарана. Серед нових облич в уряді  — Олексій Резніков, який став віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій; Сергій Бессараб — новий міністр у справах ветеранів; Вадим Гутцайт — очолив Міністерство молоді та спорту; Ілля Ємець став міністром охорони здоров’я. Марина Лазебна очолила міністерство соціальної політики, Ігор Уманський  — міністерство фінансів, Олексій Чернишов — міністерство розвитку громад та територій. Олег Немчінов також став міністром Кабінету міністрів.

Наразі у Кабміні залишаються вакантними чотири посади очільників міністерств, а саме Міністерства освіти та науки, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства культури. Міністерства, які не отримали нових міністрів, очолюватимуть ті самі міністри, що були до цього, але з приставкою “виконуючий обов’язки”.  Шмигаль анонсував, що пізніше призначать ще шістьох очільників міністерств.

Нагадаємо, за попередній Кабінет міністрів Гончарука Верховна Рада України 9 скликання проголосувала в свій перший робочий день, в ніч з 29 на 30 серпня.

Читайте також:


Завантажити ще...