Уряд вніс зміни до “Порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я” за ініціативою Мінветеранів. Документом розширили підстави, за якими цивільні можуть отримати необхідний статус внаслідок каліцтва від російських атак.
Про це повідомили на Урядовому порталі.
За ініціативи Мінветеранів Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №306, яка встановлює зв’язки інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я.
Зокрема, статус людини з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати не тільки цивільні мешканці територій, де ведуться (або велися) бойові дії. Відтепер цю можливість отримали ті, хто постраждав від російських обстрілів вибухонебезпечними предметами на інших підконтрольних уряду України територіях.
Факти такого каліцтва мають підтверджувати у місцевих територіальних органах Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
“Процедури отримання статусів мають бути максимально спрощені. Саме на це націлені наші зміни. Далі буде більше спрощень та можливостей, у першу чергу, через діджиталізацію процесів. Дякую Уряду за підтримку”, — каже міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Для встановлення статусу людини з інвалідністю необхідно проходити медико-соціальну експертну комісію. Під час війни, якщо людина не може прибути на огляд до лікарів, ця комісія має право ухвалити статус інвалідності заочно. Однак комісія може зробити це тільки на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Щоб його отримати, достатньо звернутися в міські, міжрайонні та районні медико-соціальні експертні комісії будь-якого куточка країни. Всі вони працюють в штатному режимі та приймають людей незалежно від місця їхньої реєстрації.
Детальніше про алгоритм дій журналісти Вільного радіо розповідали в окремому матеріалі.
Нагадаємо, за останній рік благодійний фонд “Після служби” надав допомогу понад 5 тисячам ветеранів у різних сферах: від юридичної та психологічної підтримки до медичної реабілітації та працевлаштування. Ми поговорили з директоркою фонду Юлією Гончаровою про різні програми організації та історії успішної реабілітації ветеранів.