Підтримати
Бахмут
Зруйновані будівлі в Бахмуті. Фото: 93 ОМБр Холодный Яр/Facebook

Бойовики ПВК “Вагнер” залишаються головною силою, яка атакує Бахмут. Їхній ватажок заявив про зміни планів та анонсував отримання необхідної кількості боєприпасів. Що відомо з різних джерел про ситуацію в Бахмуті станом на 7 травня — розповідаємо далі. 

Бої на Бахмутському напрямку продовжуються

Найманці ПВК “Вагнер”, попри всі заяви їхнього керівника, не припиняють спроб захопити Бахмут. Минулої доби на Бахмутському напрямку сталося 23 бої, повідомив в ефірі телемарафону речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Українські військові продовжують утримувати частину Бахмута. Там нічого не змінилося, позиційна війна триває. Якогось великого прориву противник (російські військові, – ред.) не домігся“, — підкреслив Череватий. 

У Генштабі додають, що спроби окупантів просунутися на цьому напрямку були невдалими.

Противник (росіяни, — ред.) вів безуспішні наступальні дії у напрямках Бахмута, Богданівки, Іванівського, Предтечиного та Нью-Йорка”, – йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Водночас командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський характеризує ситуацію на східному фронті як напружену, але контрольовану. За його словами, росіяни останніми днями збільшили інтенсивність обстрілів з важкого озброєння, почали використовувати більш удосконалену техніку та проводять перегрупування військ.

“Це свідчить про те, що ворог не збирається змінювати свої плани і робить все можливе, аби взяти Бахмут під контроль та продовжити наступальні дії”, — каже Сирський. 

Карта боїв на сході України
Мапа: DeepState

 

У Бахмуті окупанти не мають браку боєприпасів

Днями ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин жалівся на нібито критичну нестачу боєприпасів у його найманців і запевняв, що 10 травня виведе їх з позицій у Бахмуті. Втім речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий зазначає: довіряти цим заявам не варто. 

“Зараз вони випускають понад 20 тисяч снарядів на день. Тому слова Пригожина — це повний блеф“, — зазначив Череватий.

Натомість вже 7 травня керівник “вагнерівців” заявив, що його бойовики залишаються на своїх позиціях у Бахмуті, а російське Міноборони повністю забезпечить їх боєприпасами. 

“Нам обіцяють дати боєприпаси і озброєння стільки, скільки нам потрібно для продовження подальших дій. Нам клянуться, що на фланзі буде виставлено все те, що необхідно, щоб нас не підрізав противник.

Нам кажуть, що ми можемо діяти в Артемівську (Бахмуті, — ред.) так, як ми вважаємо за потрібне. І нам дають Суровікіна (заступника командувача “СВО”, — ред.) як людину, яка ухвалюватиме всі рішення в рамках бойових дій ПВК “Вагнер” у взаємодії з Міністерством оборони“, — каже Євген Пригожин. 

Риторика змінилася: Росія нібито й не планувала взяти Бахмут

Глава “вагнерівців” майже через рік спроб захопити Бахмут і постійних заяв російського командування про це раптово змінив свою риторику. Тепер Євген Пригожин каже, що місто не має стратегічного значення для Росії. 

Операція “Бахмутська м’ясорубка” була розрахована головним чином не на взяття населеного пункту Бахмут, а на “перемелювання” підрозділів ЗСУ та організації перепочинку російської армії для відновлення боєздатності. Своє завдання “Бахмутська м’ясорубка” повністю виконала“, — сказав Пригожин. 

Заміни “вагнерівців” на військових глави Чечні не зафіксували 

6 травня глава Чечні Рамзан Кадиров запропонував замінити “вагнерівців” на бойовиків його військового угруповання “Ахмат”. Того ж дня на цю пропозицію погодився Пригожин. 

За словами речника Східного угруповання військ Збройних Сил України Сергія Череватого,  поки що такої “заміни” українські військові не помітили. 

Нагадаємо, російські військові продовжують обстрілювати міста і села Донеччини. Упродовж 6 травня поліцейські зафіксували 18 нових ударів. Поранені жителі Авдіївки, Красногорівки, Нью-Йорка, Північного та Максимівки.


Завантажити ще...