Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій разом з МОЗ шукає шляхи, як вакцинувати жителів ОРДЛО на підконтрольній території. Планується, що це можна буде зробити на пунктах пропуску.
Про це нашим журналістам розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук.
“Ми плануємо розпочати вакцинацію на КПВВ для наших громадян, які зараз мешкають на ТОТ. У нас була вже не одна нарада, а конструктивне спілкування с МОЗ щодо того, щоб люди, які живуть в ОРДЛО, мали можливість почати вакцинацію разом з іншими українцями, безпосередньо це стосується категорії 60+. Ми зараз розробляємо алгоритм, як це можна забезпечити вздовж лінії розмежування. Це можуть бути мобільні бригади або безпосередньо в сервісних зонах на КПВВ у медичних кабінетах”, — пояснює Інна Драганчук.
Один з пріоритетів роботи міністерства, додає, саме наближення медичних послуг до лінії розмежування.
“Але ми розуміємо, який би ми не розробили для себе алгоритм і як би не наблизили ці послуги, не від нас залежить, хто саме зможе виїхати і ці послуги отримати”, — каже заступниця міністра.
Нагадаємо, окупанти блокують 5 з 7 гуманітарних коридорів на Донбасі, а саме не відкривають свої блокпости. Фактично щодня працює лише КПВВ у Станиці Луганській. Сервісні центри наразі побудовані на КПВВ “Щастя” та “Новотроїцьке”.
Вакцинація наразі розпочалася для медиків та військових. Точних дат, коли щеплення будуть робити людям похилого віку, наразі немає. Планується, що для українців старших за 60 років вакцинація розпочнеться приблизно у червні 2021 року.
Однак Луганська ОДА звітує, що вакцинація працівників та підопічних у Сватівському обласному будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів розпочалась вже з 1 березня.
Читайте також: