Підтримати
У хоспіс Часів Яра привезли продукти
Фото: Вільне радіо

Кажуть, це буде стратегічним запасом.

 

Ми приїздимо в хоспіс разом із благодійниками. З вантажівки в перший пункт починають носити коробки з продуктами. Крупи, олія, консерви, згущене молоко та інше. Все це не псується швидко, тож легко буде зберігатися кілька місяців до приготування. Носять же ж бо не по пачці, а десятками кілограмів.

У хоспіс Часів Яра привезли продукти
Фото: Вільне радіо

“Це стратегічний запас. Наприклад, тут є дуже багато шалено дорогої гречки та цукру. Останнім часом вони стають все дорожчими”, – каже засновник хоспісу, керівник гуманітарного центру “Проліска – Часів Яр” Євген Ткачов.

Керівник гуманітарного центру “Проліска – Часів Яр” Євген Ткачов
Фото: Вільне радіо

Кілька тонн продуктів розраховані на 47 мешканців хоспісу. Під одним дахом тут зібралися незнайомі колись люди, які раніше жили неподалік лінії розмежування.

Хоспіс у Часів Ярі
Фото: Вільне радіо

От вже півтора року тут мешкає Ганна Яківна. Її будинок у Верхньокам’янському розтрощили бойовики.

“Потрапив снаряд у хату. Вона і досі стоїть, але розбита. У нашому селі всі хати побомбило”, – говорить Ганна Яківна.

Мешканка хоспісу в Часів Ярі Ганна Яківна
Фото: Вільне радіо

Окрім напівзруйнованої оселі житла в жінки не було. Її прийомна донька мешкала неподалік, але не приймала матір до себе. До того ж нерідко прикладалася до чарки та піднімала на стареньку руку.

Одного дня власник фермерського господарства, де Ганна Яківна працювала охоронницею, приїхав забирати жінку на роботу та застав її з розбитою головою.

“Повезли мене в лікарню, наклали 13 швів. Побоялися, що мене вдома доб’ють, зідзвонилися з благодійниками, і ось я тут”, – ділиться своєю історією жінка.

Та попри нелегку долю Ганна Яківна дивиться на життя з посмішкою. Допомагає доглядати лежачих жильців хоспісу, вирощує овочі на городі.

Мешканка хоспісу в Часів Ярі Ганна Яківна порається на городі
Фото: Вільне радіо

Ганна Яківна живе у “жіночому” будинку, а поряд мешкають чоловіки. Перед їхнім будинком – критий майданчик із кріслами та софою. Зранку тут вже зібралися кілька постояльців. Один із них – колишній шахтар Сергій з Горлівки. Він потрапив під обстріл, здобув контузію та близько доби пробув на морозі без тями.

Мешканець хоспісу в Часів Ярі Сергій
Фото: Вільне радіо

“Поки лежав, відморозив ноги, довелося відрізати. З лікарні мене забрали донька і зять. Вони взяли будинок у кредит під мою пенсію. А коли повністю виплатили – вигнали мене, нафіг я їм непотрібний став. Два місяці їздив по електричках, шукав притулку. Врешті знов потрапив до лікарні, і вже звідти мене забрали сюди”, – згадує чоловік.

Поруч із Сергієм на дивані відпочиває Павло. До того, як потрапити сюди, він жив у Попасній. В його будинок теж влучив снаряд і залишив чоловіка безхатьком.

Мешканець хоспісу в Часів Ярі Павло
Фото: Вільне радіо

І от таких тут кілька десятків історій зі спільною “главою” — хоспіс в Часів Ярі влітку 2021 року, до цього і після.

Мешканець хоспісу в Часів Ярі Віталій
Фото: Вільне радіо

На утримання мешканців хоспісу йде близько 150 тисяч гривень на місяць. Частину з цих витрат покривають з їхніх пенсій та інших виплат – прибуваючи сюди, люди погоджуються робити внесок у загальну скарбничку. Також заробляють на продажі яєць – поруч із хоспісом у Євгена Ткачова та його дружини є курник.

Курник у хоспісі в Часів Ярі

Курник у хоспісі в Часів Ярі
Фото: Вільне радіо

Та цього все одно не вистачає для повноцінної роботи притулку. Залишатись на плаву допомагають міжнародні організації. Як-от вантажівка з продуктами цього разу. 

У хоспіс Часів Яра привезли продукти

У хоспіс Часів Яра привезли продукти
Фото: Вільне радіо

“Цю допомогу розвезуть на 3 приватних хоспіси, в яких сумарно перебувають 150 людей похилого віку, осіб з інвалідністю, які не можуть влаштуватися у державні будинки для літніх людей. Хтось не має документів, у когось діти живуть далеко. Всі ці люди – переселенці, люди з непідконтрольних територій, де тривають бойові дії. Усього в ці три заклади закупили 7,5 тонн харчів, 200 кг побутової хімії та 100 пачок підгузків. Сьогодні ж відвантажимо допомогу до Катеринівки Мар’їнського району та Броварів Київської області”, – розповідає керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.

Керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін
Фото: Вільне радіо

За словами Капліна, харчів має вистачити до кінця року. Кошти на це виділили українці, які працюють в Європейському банку реконструкції та розвитку. На краудфандинговій платформі їм вдалося зібрати 5 тисяч фунтів, а банк подвоїв цю суму. Загалом на допомогу трьом хоспісам пішли 345 тисяч гривень.

Допомогти притулкам для літніх людей можна грошима, продуктами або речами. На сайті “Проліски” є реквізити, куди можна надіслати благодійний внесок. Якщо ж хочете допомогти їжею, одягом чи засобами гігієни, варто уточнити, чого наразі бракує хоспісам. Телефонуйте на гарячу лінію (093) 202-22-32 або за номером міста, де працює прихисток. Усі контакти – за цим посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...