З 7 лютого Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів оголошує відбір шкіл для участі у проєкті “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”. Взяти участь можуть школи з усієї країни, в тому числі з Донеччини та Луганщини. Перевагу надаватимуть закладам освіти, розташованим поблизу лінії розмежування.
Про це Вільному радіо розповіла менеджерка проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” Любов Васильчук.
“Основна мета нашого проєкту – це розвиток навичок критичного сприйняття інформації в учнів. Учні – це наші майбутні виборці, майбутні громадяни, які потребують сучасних навичок, щоб працювати у світі, який на них чекає”, – пояснює Любов Васильчук.
Організатори проєкту шукають активних вчителів історії (8-10 класи), історії (8-9 класи) та мистецтва (9 клас), яких цікавить тема інфо-медійної грамотності та критичного мислення.
“Це є навички критичного мислення, медіаграмотності, візуальної та інформаційної грамотності, вміння шукати та перевіряти інформацію, ставити запитання, аналізувати інформацію. Тобто, це практичні навички, які потрібні всім незалежно від того, куди вони потім підуть працювати”, – говорить менеджерка проєкту.
До участі у конкурсі запрошують школи з усіх 24 областей України, окрім тимчасово окупованих регіонів Донбасу й Криму. Однак перевагу матимуть школи з населених пунктів, які не є обласними центрами. Додаткові бали надаватимуть малим містам і селам або громадам, особливо якщо вони межують з тимчасово окупованими територіями.
За словами менеджерки проєкту, вміння відрізняти правдиву інформацію від фейкової важливе для всіх українців, але особливо актуальне для мешканців східних регіонів.
“Україна вже дуже давно в епіцентрі інформаційної війни. Багато українців оточені дезінформацією, фейками, маніпуляціями”, – каже Васильчук.
Бажано, щоб у школі, яка хоче стати учасницею проєкту, була мультимедійна дошка, проєктор або телеекран, на який можна вивести презентацію.
З директорами та викладачами шкіл, які пройдуть конкурсний відбір, проведуть тренінги з інфо-медійної грамотності та методики її викладання. Після цього вчителі отримають доступ до електронних матеріалів, створених авторами проєкту. Ці розробки будуть корисними у подальшій роботі з учнями. Є як готові плани-конспекти уроків, так і окремі частини, які можна використовувати при підготовці до заняття.
Заклади освіти, які хочуть долучитися до конкурсу, мають заповнити реєстраційну форму. Подача заявок триватиме з 7 по 25 лютого.
Поки що кількість конкурсних місць обмежили 250 школами з усієї України. Але за необхідності кількість шкіл-учасниць можуть збільшити.
Читайте також: