Вже скоро у Бахмутській ТГ можуть з’явитися нові культурні, спортивні або інші локації. Створити їх пропонують самі мешканці, а що з цього профінансує влада — вирішуєте ви.
Бюджет участі — це конкурс, який організовує місцева влада. В рамках цієї програми мешканці можуть підготувати ідеї, як покращити життя у громаді. Потім за проєкти голосують, і переможці отримують гроші на втілення своїх ідей.
Головна умова конкурсу — це участь або співфінансування проєкту з боку самих мешканців.
Якими можуть бути проєкти? Це можуть бути ремонти в дитсадках, встановлення освітлення, благоустрій, облаштування дитячого майданчика тощо. Найважливіше — проєкт має бути корисним для інших людей.
В рамках “Бюджету участі-2022” Бахмутська міська рада виділила 600 тис. грн. Але кожен проєкт може отримати максимум 100 тис. грн. Наразі проголосувати можна за будь-який з 20 проєктів.
Пропонуємо вам подивитись, які проєкти підготували мешканці громади та обрати переможця.
Автори проєкту хочуть влаштувати п’ять паркувальних місць для велосипедів у Зеленопіллі та Опитному. Пропонують встановити такі велопарковки біля адміністративних, освітніх та культурних установ.
(Фото: DEM)
На цей проєкт за підрахунками авторів проєкту потрібно 36 тисяч гривень, 18 тис. з яких просять у місцевої влади.
Підтримати проєкт можна за посиланням.
30 тисяч гривень потрібні бахмутській бібліотеці-філіалу №8 по вул. Некрасова. За ці гроші там планують встановити нові вікна, адже там досі стоять старі дерев’яні. Через це взимку в приміщенні холодно, а провітрювати його взимку неможливо, адже вікна заклеюють.
15 тисяч гривень просять у бюджету громади, а ще 15 — це партнерський внесок. Підтримати проєкт можна за посиланням.
Дитячий спортивно-ігровий майданчик пропонують встановити у селі Клинове. Для нього вже навіть придумали назву — “Казкове містечко”.
Автори проєкту порахували, що на встановлення ігрового комплексу потрібно майже 152 тис. грн. Половину з цих коштів хочуть виграти з місцевого бюджету.
Підтримати проєкт можна за посиланням.
У бахмутському дитсадку “Кульбабка” хочуть встановити інвентар з розвиваючими елементами, які можна використовувати під час занять. За майже 27 тис. грн там хочуть встановити великі макети ігри “Хрестики-нулики” та “Лабіринт”.
(Фото: DEM)
Підтримати проєкт можна за посиланням.
У дитсадку “Малятко”, що в селищі Опитне, хочуть зробити майданчик для фізичної культури. Автори проєкту зазначають, що наразі все обладнання там застаріле й не відповідає нормам та правилам спортивно-ігрових зон.
На новому майданчику хочуть встановити спортивний комплекс, шведську стінку, місток дугою, лазанку та футбольні ворота, купити футбольні м’ячі тощо. Для цього потрібно 98 тис. грн, з яких 49 тисяч просять з місцевого бюджету.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
В Бахмутській міський центр дітей та юнацтва планують закупити швацьке обладнання і тканину, щоб пошити для дітей костюми, а також придбати народні чобітки. Крім того, центру потрібно закупити сертифікати, якими будуть нагороджувати переможців конкурсів.
На цей проєкт потрібні 28,8 тис. грн. З них половина коштів — з місцевого бюджету. Підтримати проєкт можна за посиланням.
37 540 грн необхідні бахмутській школі №5, щоб відремонтувати медичний пункт. Крім цього, туди хочуть придбати нову кушетку, ширму, ростомір, медичну шафу та інше обладнання для кабінету.
(Фото: DEM)
Проєкт можна підтримати за посиланням.
46 тисяч гривень просять у міської влади автори цього проєкту для благоустрою місцевого парку в Іванівському. Там хочуть встановити нові лавки, ліхтарі на сонячних батареях, а також озеленити територію. Ще 46 тис. грн на цей проєкт автори дадуть як партнерський внесок.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
У дворі будинків №55 та №57 по вул. Ювілейній є дитячий майданчик і футбольне поле. Але, як кажуть автори проєкту, ці локації вже старі. Тож там хочуть розпланувати ділянку для футбольного поля, засипати її піском і огородити, а поруч встановити карусель, гойдалки, лавки тощо.
На це з бюджету громади планують витратити 90 тисяч гривень. Підтримати проєкт можете за посиланням.
У Покровському є сільський клуб, в якому проводять концерти та святкові заходи. Але музична і концертна апаратура там вже зносилася, а також бракує нових костюмів. Аби оновити це, потрібні 77 тис. грн. А якщо влада дасть на це гроші, організатори обіцяють зробити концерт.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
У Клиновому хочуть відремонтувати шкільну бібліотеку. Авторами проєкту потрібні 124 тис. грн (з них 61 тис. — з місцевого бюджету), за які хочуть закупити будівельні матеріали та провести ремонт, а також купити і встановити відео- і телеапаратуру.
Проєкт можна підтримати за цим посиланням.
На базі молодіжного центру “Перспектива” в Бахмуті хочуть створити клуб лідерства, де молодь буде зустрічатися з однолітками та ділитися ідеями. Для створення клубу хочуть закупити обладнання: маркери, фліпчарт, папір, бейджі, флеш-накопичувачі та ноутбук, а також виплатити тренерам гонорар.
На це організатори готові виділити 25 тис. грн. Ще стільки ж просять у місцевого бюджету.
Підтримати проєкт можна за посиланням.
У Зайцевській школі за 104 тис. грн хочуть відремонтувати харчоблок. Там треба оновити плитку на стінах, замінити електропроводку, а також купити нові стільці та витяжку.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
В НВК №11 в рамках програми “Бюджет участі” хочуть купити швейні машини, гумові килимки, праски, дошки для прасування. Це має бути арт-простір для талановитої молоді
На його створенні школі потрібні 86 тисяч гривень, половина з яких — з місцевого бюджету.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
У бахмутській школі №7 хочуть відремонтувати кабінет біології, придбати туди оргтехніку та оформити приміщення тематичними елементами. Для цього проєкту потрібно 102 тисячі гривень.
Підтримати цю ідею можна за цим посиланням.
У Кліщіївці біля приміщення соціального центру хочуть встановити альтанки, стіл, лавки, смітники й туалет. А навколо хочуть озеленити територію та встановити клумби. Все для того, щоб люди змогли проводити час на свіжому повітрі, якщо в центрі є черги. На це з бюджету громади хочуть попросити 50 тис. грн. Ще 58 тис. грн місцеві жителі залучать самі.
Підтримати проєкт можна за цим посиланням.
В Опитному хочуть створити дитячо-спортивний майданчик з альтанкою, гойдалками, лавками, пісочницями та іншими розвагами для дітей. На ігрові зони з бюджету громади потрібно 62 тис. грн. Стільки ж становитиме партнерський внесок.
Підтримати проєкт можна за посиланням.
Мешканці Іванівського хочуть зробити кімнату активного відпочинку в будинку культури. Що саме хочуть придбати в кімнату — не уточнюють. Але зазначають, що в закладі планують проводити просвітницькі, національно-патріотичні та естетичні заходи. А на це потрібно 43 тис. грн.
Дізнатись більше про проєкт та підтримати його можна за цим посиланням.
У дитсадку “Оленка” в Бахмуті хочуть зробити ремонт у вбиральні групи “Веселка”. Там хочуть замінити шпалери, двері, умивальники, встановити перегородки та встановити лави та шафи для дітей. На це з бюджету громади потрібно 14 850 гривень. Стільки ж — власне фінансування.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
У молодіжному центрі “Перспектива” хочуть створити буккросинг. Це коли люди можуть прийти й безкоштовно взяти книгу або ж принести свою. Проєкт оцінили в 50 тис. грн. Половина з цих коштів — міський бюджет.
(Фото: DEM)
За ці кошти автори проєкту хочуть купити книжок і встановити шафу. Також мають провести інформаційну кампанію щодо буккросингу, а також зібрати достатньо книжок.
Підтримати цей проєкт можна за посиланням.
Нагадаємо, ми також писали про те, які ідеї в рамках “Бюджету участі” запропонували мешканці Торецької громади.
Читайте також: