Підтримати
Зображення до посту Верховна Рада ухвалила “мовний” закон
Фото: з відкритих джерел

Сьогодні, 25 квітня, парламент ухвалив Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.  “За” проголосували 278 народних депутатів.

 

 

Закон має врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Однак закон не буде поширюватися на мову релігійних обрядів і на сферу приватного спілкування між людьми. Наприклад, російськомовні жителі України і надалі зможуть безперешкодно спілкуватися російською мовою.

Закон регулюватиме застосування української мови у діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб’єктів господарювання державної та комунальної форм власності .

Передбачається і застосування української мови в публічних сферах:

  • в освіті і науці;
  • у сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдження;
  • у сфері електронних інформаційних систем;
  • у сфері обслуговування споживачів;
  • у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту;
  • при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
  • у діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їхні товари і послуги.

Зазначимо, закон вимагали ухвалити численні громадські організації. Розглядали його в другому читанні в парламенті 2 місяці. Додали чимало правок. Перед голосування нардепам навіть продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.

Крім того,  вранці на площі перед парламентом встановили сцену, під якою зібралося більше сотні людей.

“Мова — це кордон. Як ми вже бачимо з останніх подій, там де є українська мова, туди не ходять російські танки”, — розповіла учасниця акції у коментарі 5 каналу.

Активісти тримали саморобні плакати на підтримку закону та роздавали листівки “Проголосуй за мову – захисти майбутнє України”.

Рада ухвалила "мовний закон"
Фото: Громадський рух “Чесно”

Після ухвалення закону, акція завершилась.

Тепер документ має підписати Президент. А після опублікування він набере законної сили.

Читайте також:


Завантажити ще...