Підтримати
В Україні легалізували будівництво багатоповерхівок
Фото: з відкритих джерел

В Україні знову з’явилась можливість в обхід українському законодавству легально побудувати якусь споруду в історичних місцях. Тепер дозвіл на будівництво можна отримати лише з методичних вказівок Мінкульта.

 

Верховний суд прийшов до висновку, що методичні вказівки Міністерства культури стають вище Закона України. І тепер можна за кілька кроків легально побудувати багатоповерхову споруду, що раніше було заборонено або частково заборонено.

Таку схему розписує видання Наші Гроші.

Що для цього необхідно?

  • Написати заяву в Міністерство культури під назвою “Історико-містобудівні обґрунтування” (ІМО — ред.);
  • В заяві обгрунтувати “чому майбутня споруда не буде псувати вигляд міста?”;
  • Протягом кількох тижнів чекати на дозвіл від Мінкульта.

Раніше цей документ “ІМО” був лише приводом дозволу на будівництво, але це не давало 100% гарантії, що споруді має місце бути. Це питання вирішували інші чиновники та/або суд.

Тепер же Верховний суд визнав “ІМО”, як адміністративну процедуру, яка є необхідною для початку будівництва багатоповерхівки.

Таким чином, щоб отримати дозвіл необхідно посилатися на пункт 11 Методичних рекомендацій Міністерства культури, про дозвіл на отримання “ІМО”. Вказати, що цей документ має не лише дозвільний характер, але і є тепер адміністративною послугою. Після цього у будівельника є 30 днів, щоб отримати дозвіл, або якщо протягом цього строку ніхто не відповість — це автоматичний дозвіл. Так звана “мовчазна згода”.

Сам же суд пояснює це тим, що дотримання чітких строків надання адміністративних послуг — це запорука уникнення корупції державної влади.

Зазначимо, в Донецькій області досить багато історичних пам’яток.

За одну з таких боролися бахмутські активісти – намагались не дати встановити прибудову до колишнього Азово-Донського банку. У виконкомі назвали законним встановлення МАФу біля історичної будівлі Бахмута.


Завантажити ще...