Олексій Андреєв
Олексій Андреєв, фото: 0629

Щодня українці вшановують хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Серед них — військовий з Маріуполя Олексій Андреєв. Чоловік долучився до війська з початку повномасштабного вторгнення, він минулоріч зник безвісти під Бахмутом, згодом за ДНК-експертизою  підтвердили загибель Олексія.

Вільне радіо розповідає історії тих, чиє життя забрала російсько-українська війна, аби вшанувати їхню пам’ять. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його життя, заповніть анкету для рідних та знайомих загиблих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про ваших близьких або знайомих.

 

Про Олексія Андреєва пише “0629”.

Олексій Андреєв родом з Маріуполя. Він багато років працював оператором на телеканалах “ТБ7” та “Сигма”, також у пресцентрі “Азовсталі”. Згодом переїхав до Чернівців. З 25 лютого 2022 року Олексій став на захист України.  Серед побратимів мав позивний “Коваль”. 

Дружина Олексія Наталя розповіла, що з 29 листопада 2023 року чоловік вважався зниклим безвісти. Зв’язок з ним обірвався під Богданівкою Бахмутського району. Під час бою Олексій був на першій лінії.

Тіло захисника росіяни передали під час обміну майже через рік. Загибель Олексія підтвердили за ДНК-експертизою.

“Він був рідкісною людиною. Простий, веселий, добрий, але насправді Олексій був глибоким та принциповим. Людина, яка вміла любити”,—  розповідає дружина Наталя.

Олексій Андреєв
Олексій Андреєв, фото: 0629

Колеги згадують Олексія творчим професіоналом, добрим, надійним другом та відданим патріотом.

“Наскільки ти обожнював рок-музику та котів, настільки ж зневажав ницість та невігластво московитів. Ми познайомились у 2013, коли я тільки-но прийшов стажуватись на телеоператора на “Сигму”. (Так, тільки з наших на фронті аж 5, а ще ж є інші маріупольські медіа, це дуже яскраво підкреслює нинішню зграйку зрадників та колаборантів від “журналістики”). Відтоді перейняв у тебе вдосталь досвіду, скільки було цікавих розмов, та й випито немало.

Дружба не втратилась і після твого переїзду у пошуках мрії до Чернівців. В такому віці кинути стабільну роботу і почати все з нуля — це мега круто і по рок-н-рольному!!! Шкода, що наживо побачитись вдавалося нечасто. Звісно, після повномасштабного вторгнення ти не зміг бути осторонь. І твій вчинок став однією з додаткових мотивацій, аби я теж долучився до лав спротиву окупантам”, —  написав на своїй сторінці у соцмережі журналіст та військовий Максим Грабовський.

Олексій Андреєв
Веселий і принциповий: згадаймо захисника з Маріуполя Олексія Андреєва, який загинув під Бахмутом, фото: 0629

“Фото, де ми з Альошкою та його однокласниками разом — знищені вогнем у батьківському будинку, що на Азовстальській. Весь район, де пройшло наше з Олексієм дитинство —  знищено та стерто рашистами… Альошка.. я дуже хвилювалася і водночас дуже пишалася ним…”, — написала маріупольська фотографка Аліна Комарова.

“Він єдиний з колег, хто мене називав “Лєрунчиком” і мене це завжди бісило…  І він був першим, з ким я зняла сюжет на “Сигмі”! Ми стали товарищами, назавжди! Я його сварила за погані кадри, а він мене хвалив навіть за тупі питання спікерам. “Андрєєв!!!”, — так я кричала на весь канал, у пошуках мого оператора. А він мені: “Лєрунчик, біжу, акумулятор заряджав!” Олексію, дякую тобі за тебе! Вічна памʼять Герою!” —  згадує колегу журналістка Валерія Романова.

Олексія Андреєва поховали у Чернівцях.
Йому було 50 років.

Світла пам’ять полеглому захисникові.


Завантажити ще...