Ветеран Андрій Аскеров з Добропілля. Фото: ДонОВА
Ветеран Андрій Аскеров під час реабілітації. Фото: Донецька ОВА

До великої війни Андрій Аскеров з Добропільської громади працював на одному з вугільних підприємств області та навчав дітей волейболу. Після повномасштабної агресії росіян пішов служити до лав ЗСУ, де рятуючи побратимів втратив ногу. Втім, після реабілітації чоловік повернувся до улюбленого заняття — тренування малечі.

 

 

Про історію Андрія Аскерова розповіли в Донецькій ОВА. 

Коли росіяни розпочали повномасштабне вторгнення, чоловік вирішив стати добровольцем. 

“На початку березня прийшов у ТЦК самостійно, мене ніхто не викликав. Сказав, що я хочу й мені видали повістку, а потім сказали чекати”, — розповідає Андрій Аскеров. 

Спочатку чоловік навчався у центрі десантно-штурмових військ, а потім потрапив у 81-шу бригаду ЗСУ. Разом з побратимами Андрій захищав ліси біля Святогірська близько 2 місяців, та не давали росіяни просунутися. 

Ветеран Андрій Аскеров з Добропілля. Фото: ДонОВА
Ветеран Андрій Аскеров з Добропілля. Фото: Донецька ОВА

“У вересні 2022 року розпочався контрнаступ і вже звідти (з позицій, — ред.) почали штурмувати населені пункти разом з усіма”, — каже ветеран Аскеров. 

Колишній військовослужбовець брав участь в обороні Донеччини, а коли настав час — допомагав звільняти з-під російської окупації Святогірськ та Лиман. Під час одного з боїв, рятуючи побратимів, Андрій отримав важке поранення та втратив ногу. 

“Під Лиманом першого жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання так вийшло, що ми зайшли в посадку. Там мав бути стрілковий бій, але його не було, а посадка вся була замінована. Хлопці з мого відділення підірвалися, а ми з командиром полізли до них накладати турнікети, і поруч одного з них (побратима, —  ред.) я підірвався”, — пригадує Андрій Аскеров. 

Після поранення ветеран проходив довгу реабілітацію у Львові на базі центру “Незламні”. Вони, каже Андрій, поставили його на ноги — дали перший протез, завдяки якому чоловік зміг ходити. 

“Бігати на ньому не зручно, але в мене є окремий біговий протез”, — додає Аскеров. 

Протез ветерана Андрій Аскерова з Добропільської громади. Фото: ДонОВА
Ходовий протез Андрія Аскерова. Фото: Донецька ОВА
Нога ветерана Аскерова після травми на війні. Фото: ДонОВА
Біговий протез Андрія Аскерова. Фото: Донецька ОВА

Після реабілітації Андрій провернувся до рідного міста, де продовжив займатися улюбленою справою — тренуванням дітей волейболу. 

“Мій головний проєкт — це діти. Щоб спорт, принаймні в цьому місті не зупинявся. Поки є можливість — треба тренуватися, розвивати дітей, бо всі прекрасно розуміють, що дистанційна школа з її фізкультурою, ну, це зовсім не те”, — ділиться колишній військовий. 

Під час тренувань учні мають можливість спілкуватися з дорослими та однолітками, чого, на думку Андрія, підростаючому поколінню в умовах війни дуже не вистачає. 

Ветаран Андрій Аскеров тренує дітей. Фото: ДонОВА
Ветеран проводить навчання для дітей. Фото: Донецька ОВА

“Я розумію, що наразі такий час, коли не можуть відкривати через загрозу обстрілів чи ще чогось.. Але спілкування дітям потрібне, бо без нього вони виростуть асоціальними”, — зазначає Андрій Асекров. 

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо розповідали про бахмутянку Анастасію Шевченко, яка через російську агресію мусила переїхати до Черкас. У місті дівчина вирішила відкрити власну квіткову кав’ярню на гроші з гранту “єРобота”.


Завантажити ще...