Підтримати
Віце-мера Слов'янська судитимуть за пособництво бойовикам
Фото з відкритих джерел

Заступник мера Слов’янська, який у 2014 році організував “референдум” про відокремлення від України, постане перед судом. Йому загрожує до 15 років тюрми.

 

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Донецької області.

Слідчі завершили досудове розслідування справи заступника голови Слов’янська Віктора Воропаєва. Його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України, а також у сприянні діяльності терористичної групи чи терористичної організації.

Досудове розслідування встановило, що 28 квітня 2014 року Воропаєв був головою на позачерговій сесії Слов’янської міської ради. На цьому засіданні він виніс на порядок денний питання про введення до апарату міськради додаткової штатної одиниці – голови виконавчого комітету. Під керівництвом Воропаєва на цю посаду призначили лідера бандформувань В’ячеслава Пономарьова. Бойовик брав безпосередню участь в озброєному захопленні міста окупантами.

Крім того, посадовець проголосував “за” та підписав рішення міськради про проведення у Слов’янську так званого “референдуму” за незалежність самоназваної “ДНР” від України. У подальшому було проведене опитування громадян, результати якого передали бойовикам.

Наразі справу заступника мера Слов’янська скерували до суду для розгляду по суті. Якщо суд визнає Воропаєва винним, він може провести до 15 років у в’язниці. До того ж, у разі доведення його провини підозру можуть оголосити усім 42 депутатам 6 скликання Слов’янської міської ради.

Нагадаємо, працівники СБУ оголосили про підозру віце-меру Слов’янська Віктору Воропаєву у листопаді 2019 року.

Додамо, приєднати місто до квазіреспубліки закликала ще й колишня очільниця Слов’янська Неля Штепа. У 2014 році вона встала на бік окупантів та закликала президента Росії ввести у місто свої війська. Втім на суді Штепа пояснила свої дії погрозами бойовиків. Її начебто били у полоні та змушували “під дулом автомата” діяти проти України.

Довге перебування у СІЗО й тривалий розгляд справи дали змогу Штепі звернутися зі скаргою проти української держави до Європейського суду з прав людини. Вона вимагала, щоб Україна компенсувала їй моральну шкоду у грошовому еквіваленті. 24 жовтня 2019 року ЄСПЛ задовольнив скаргу чиновниці та призначив виплатити 1000 євро як компенсацію за судові витрати, а також 2600 євро моральної шкоди. 20 січня Україна виплатила гроші колишній голові Слов’янська.

Тепер Неля Штепа знов збирається балотуватися на вибори міського голови Слов’янська.

Читайте також:


Завантажити ще...