Підтримати
Зображення до посту Від Донеччини вже є 342 проєкти відновлення зруйнованих об’єктів, гроші проситимуть у держави та міжнародних донорів
Фото: Facebook/Донецька обласна військова адміністрація

Проєкти відновлення постраждалих від війни об’єктів зроблять відкритими та опублікують на платформі DREAM. Представникам місцевої влади запропонують доповнити цей перелік проєктів. Цей майданчик має стати вітриною проєктів під ремонт або перебудову. А гроші на відновлення проситимуть у держави та іноземних спонсорів. 

 

Про це Вільному радіо повідомив керівник напрямку підтримки України Open Contracting Partnership і голова управління коаліції Rise Україна Віктор Нестуля. Він один з тих, хто готується презентувати нову державну систему DREAM для міжнародної аудиторії на Ukraine Recovery Conference 2023 в Лондоні наприкінці місяця.

Для довідки:
DREAM — це державна електронна екосистема, яка забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Громади можуть створювати свої проєкти, презентувати їх міжнародним партнерам аби знайти фінансування та управляти процесом будівництва. Контролювати реалізацію цих проєктів та витрати грошей зможуть всі охочі. Сюди надходитимуть дані з 7 інших цифрових платформ, зокрема реєстру пошкодженого чи зруйнованого майна та системи закупівель Prozorro.

За його словами, наразі у системі DREAM є 342 ідеї щодо відновлення постраждалих об’єктів комунальної власності на Донеччині: з Андріївської, Добропільської, Дружківської, Званівської, Іллінівської, Краматорської, Криворізької, Лиманської, Миколаївської, Мирноградської, Новгородівської, Новодонецької, Олександрівської, Очеретинської, Святогірської, Селидівської, Сіверської, Слов’янської, Торецької та Шахівської громад.

Представники місцевого самоврядування поки що не працювали у цій системі, інформацію завантажили на підставі їхньої оцінки потреб від грудня 2022 року.

Офіційно запустити  нову державну систему DREAM планують у червні. Після цього представники місцевої влади отримають детальні інструкції щодо роботи там, а також зможуть пройти безкоштовне навчання користуванню системою. 

Також всі охочі зможуть ознайомитися детальніше з ідеями відновлення постраждалих об’єктів. Після того, як їх почнуть реалізовувати, на платформі з’являться звіти та інші дані — аби українці могли контролювати прозорість процесу. 

Долучитися до фінансування зможуть всі охочі. У кожного проєкту буде англомовна анкета, аби про потреби громад змогли дізнатися міжнародні спонсори. 

Нагадаємо, за програмою “єВідновлення” на Донеччині отримали гроші лише двоє людей. Ще понад тисячу заявок на компенсації за зруйноване житло розглядають. 


Завантажити ще...