Підтримати
Від Конституції Пилипа Орлика до сучасного варіанту: в Україні відзначають День Конституції
Фото з відкритих джерел

Після “конституційної ночі” з 27 на 28 червня 1996 року, коли Верховна Рада майже добу ухвалювала довгоочікуваний документ, Україна юридично перестала залежати від канонів радянської влади. Тож тепер щороку 28 червня країна відзначає День Конституції. 

 

Депутати в сесійній залі враховували зауваження президента Леоніда Кучми, а також підтримали всі спірні питання щодо державних символів України, державної мови та права приватної власності. Тоді вперше прозвучав затверджений Конституцією національний гімн та урочисто внесли синьо-жовтий прапор.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, а також забезпечення прав людини та громадянина, що сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України.

Втім ще задовго до прийняття остаточної Конституції незалежної України юридично права громадян представляли інші документи. 

Від Конституції Пилипа Орлика до сучасного варіанту: в Україні відзначають День Конституції

Така як є, у сучасній редакції, Конституція є основним правовим документом держави вже 23 роки. 

Втім, як показує опитування “Демініціатив” і Центру Разумкова, майже кожен другий українець взагалі не читав текст документа

Так, згідно з опитуванням, майже половина населення (47%) взагалі не читали текст Конституції, а близько третини (32%) читали тільки окремі її розділи. Як зазначили автори дослідження, схожі результати були і у аналогічного опитування чотири роки тому: тоді 50% Конституцію не читали, а 33% громадян читали окремі розділи.

Опитування провели серед повнолітніх з 13 по 20 червня 2019 у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів у віці від 18 років. Похибка не перевищує 2,3%.


Завантажити ще...