Підтримати
Відсьогодні майбутні абітурієнти можуть зареєструватись на ЗНО
Фото: Радіо Свобода

3 лютого по всій Україні стартувала реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Школярі протягом майже двох місяців мають подати заявки на складання іспитів для вступу у виші. Як зареєструватись, за якими предметами буде тестування та як проходитимуть оцінювання люди з інвалідністю читайте в матеріалі.

 

Цього року потенціальна кількість учасників тестування ЗНО, які закінчують школи або коледжі — 346 тисяч учнів. Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти.

Як зареєструватись?

Випускники шкіл або студенти мають зареєструватись на ЗНО в своєму закладі. В цьому мають допомогти вчителі. Інші учасники тестування можуть скористатись сервісом реєстрації на сайті УЦОЯО. За допомогою анкети необхідно створити реєстраційну картку. Для цього потрібно мати 2 фото учасника розміром 3х4, копію паспорта. Якщо в учасника ID-паспорт, то поле серії паспорту необхідно залишити порожнім. Комплект документів необхідно надіслати до відповідного регіонального центру, де учасник проходитиме оцінювання.

Мешканцям Донецької та Луганської області документи необхідно надсилати за адресою: вулиця Добровольського, 1, місто Слов’янськ, 84122. За додатковою інформацією можна звернутись за телефоном (06264) 2-02-58 або за електронною поштою: [email protected].

Відсьогодні майбутні абітурієнти можуть зареєструватись на ЗНО

Якщо учасник ЗНО хоче писати його в іншій області, то повний перелік контактів центрів по Україні можна знайти за посиланням.

Стан опрацювання документів можна переглянути за допомогою сервісу за посиланням.

За якими предметами можна скласти іспит?

З 11 навчальних предметів учасники мають обрати максимум 4. Серед них обов’язкові це українська мова та математика або історія України. Також учасники іспиту можуть обрати такі предмети як фізика, хімія, географія, біологія, англійська, французька, німецька та іспанська мови.

Як оцінюють?

Всі тести розроблені на базі шкільної програми. В спеціальному зошиті, який розпакують перед складанням іспиту, всі завдання будуть прописані. Більшість завдань з варіантами відповідей, але є і спеціальні — з розгорнутою відповіддю або твором.

Картинки по запросу оцінка іспит

Учаснику необхідно отримати мінімум 100 балів. Якщо менше — іспит провалений. Максимальна кількість балів — 200.

Як проходить тестування для учнів з інвалідністю?

Всі тести надаються в письмовому вигляді. Тож конкретні зміни можуть торкнутись тільки учасників з вадами зору. Для них за попередньою заявкою можуть зробити додаткове освітлення в приміщенні, надати лупу, для збільшення тексту. Також тести в зошиті можуть надрукувати збільшеним шрифтом або шрифтом Брайля. Однак, збільшений шрифт або шрифт Брайля введуть тільки на додатковому ЗНО, з 25 червня до 17 липня. Такі додаткові умови введуть тільки для складання іспитів з української мови та літератури, математики, історії України та біології.

Відсьогодні майбутні абітурієнти можуть зареєструватись на ЗНО

Дітей з вадами опорно-рухового апарату направлятимуть складати іспит в заклади, які облаштовані пандусами та спеціальною туалетною кімнатою. Учасникам ЗНО, які мають вади слуху дозволять використовувати слуховий апарат, а якщо людина взагалі не чує, в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.

Зазначимо, про додаткові потреби необхідно вказувати при заявці.

Читайте також:


Завантажити ще...