Зображення до посту Відзвітувати про ремонт житла за програмою “єВідновлення” тепер можна через ЦНАП, нотаріуса чи “Дію”: як це зробити
Подати звіт про виконаний ремонт за програмою єВідновлення тепер можна через ЦНАП, нотаріуса чи портал Дія. Фото: ВРУ

Подати звіт про використані кошти за програмою “єВідновлення” стало простіше. Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло розширила функціонал. Відтепер люди, які отримали виплати на поточні або капітальні ремонти, можуть подати звіт про виконання ремонту через ЦНАП, нотаріуса або портал “Дія”.

 

 

Про це повідомляють у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури. 

Який звіт за програмою “єВідновлення” треба подати

  • категорія А (виплати на поточні ремонти до 200 тис. грн): люди, які отримали таку компенсацію, подають тільки фінальний звіт по “єВідновленню” про виконані роботи; 
  • категорія Б (виплати на капітальний ремонт квартири або приватного будинку — до 350 тис. грн або до 500 тис. грн відповідно).  Отримувачі такого виду державної компенсації подають проміжний звіт та фінальний звіт по “єВідновленню”.

Гроші для ремонтів категорії Б надходять заявникам двома траншами (70% та 30%). Щоб отримати другий транш, потрібно обовʼязково прозвітувати про використання отриманих раніше коштів.

Як подати звіт про ремонт житла за програмою “єВідновлення”

Відзвітувати про використані кошти можна кількома способами:

  • у застосунку “Дія” перейти в розділ “єВідновлення”, а далі — у розділ “Заяви на виплату” — “Повідомити про ремонт”;
  • на порталі “Дія” у розділі “Компенсація за пошкоджене майно”  обрати обʼєкт нерухомого майна з заявою у статусі “Кошти зараховано”, після чого обрати тип заяви “Повідомити про ремонт”;
  • у ЦНАПі чи у нотаріуса. Для цього необхідно мати з собою паспорт, номер картки платника податків (РНОКПП) та фотографії вже виконаних ремонтних робіт або закуплених будівельних матеріалів.

Фотографії треба обов’язково подавати при будь-якому способі подання звіту. 

Якщо людина подає проміжний звіт за категорією Б, комісія місцевої ради повторно відвідає житло та перевірить стан виконання робіт. Після затвердження звіту можна подавати заявку на отримання другого траншу.

Що робити після відновлення житла 

  • Протягом 15 робочих днів подати фінальний звіт по “єВідновленню” про завершення ремонтних робіт у будь-який зручний спосіб: через застосунок або на порталі “Дія”, у ЦНАПі чи в нотаріуса.
  • Комісії місцевої ради вибірково перевіряють звіт про використання коштів “єВідновлення” та всі об’єкти, за якими проводили виплати, але якщо не подали фінальний звіт по “єВідновленню” про виконані роботи. 

Українці, чиє житло постраждало від бойових дій, вже подали 74 тисячі заяв на отримання державної допомоги для відбудови в рамках програми “єВідновлення”. Виплати отримали 42,5 тисячі, з них 4,4 тисячі — для ремонтів категорії Б. 

Важливо: виплату за категорією А на суму менше ніж 200 тис. грн потрібно витратити впродовж 12 місяців. Виплату, яка перевищує цю суму (категорія Б), потрібно витратити впродовж 18 місяців. Після закінчення терміну залишок повернеться до держбюджету.

Нагадаємо, жителі Краматорської громади, які з певних причин не мають змоги скористатися застосунком “Дія”, можуть подати заяву про отримання виплат за пошкоджене житло в паперовій формі через місцевий ЦНАП.


Завантажити ще...