За даними українських військових, 2 і 3 листопада російсько-окупаційні найманці відкрили вогонь в бік позицій ЗСУ 29 разів. Вони використовували заборонені Мінськом міномети, а також гранатомети, кулемети і стрілецьку зброю. Крім того, бійці ЗСУ зафіксували обстріл неподалік Золотого.
Так, з початку вихідних бойовики почали гатити з важкого озброєння.
“Вночі противник вогневої активності не проявляв. Проте після 9-ї ранку в районах Талаківки та Водяного зафіксовані нетривалі ворожі обстріли з автоматичних гранатометів. А близько 10-ї ранку окупанти з боку населеного пункту Біла Кам’янка випустили 3 міни 120-го калібру по позиціях наших військ, обладнаних неподалік Новогригорівки”, — розповів під час щоденного брифінгу речник Міноборони Максим Праута.
За даними штабу ООС, неподалік Травневого бойовики гатили ще й з мінометів калібру 82 мм.
Відомо, що стріляли окупанти ще й в районах Авдіївки, Талаківки, Водяного, Павлополя, Новозванівки, Новолуганського, хутора Вільного, Луганського, Шумів, Зайцевого, Пісків, Пищевика, Луганського, Південного і Новозванівки. Використовували на цих напрямках гранатомети, кулемети і стрілецьку зброю.
Крім того, українські військові зафіксували обстріл в районі Золотого з великокаліберних кулеметів. Однак, за даними штабу ООС, стріляли бойовики поза межами ділянки розведення військ. Звіту від спостерігачів місії ОБСЄ за цей період ще немає.
У неділю, 3 листопада, один військовий Об’єднаних сил отримав поранення.
Стріляли окупанти і від початку нового тижня, 4 листопада. Міни калібру 82 мм летіли в бік позицій ЗСУ неподалік Новолуганського.
Нагадаємо, на спільному брифінгу із генсеком НАТО президент України Володимир Зеленський заявив, що 4 листопада планується розведення військ біля Петрівського. Однак, місія ОБСЄ зафіксувала обстріли бойовиків на тій ділянці 30 жовтня. Через це розведення сил в районі Петрівського відтермінували.
Зазначимо, 4 листопада вже тиждень триває розведення військ в Золотому. Дзеркальний відвід військ в цьому напрямку розпочався 29 жовтня.
Читайте також: