Підтримати
Зображення до посту Військово-лікарські комісії тепер будуть і в цивільних лікарнях: як це працюватиме
Фото: з відкритих джерел

Кабмін дозволив створювати в Україні позаштатні військово-лікарські комісії (ВЛК). Вони працюватимуть на базі цивільних медзакладів. Які безкоштовні послуги надаватимуть військовим при лікарнях та які документи для цього потрібні — розповідаємо далі. 

Про зміни повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України. 

Навантаження на військово-лікарські комісії зросло в рази. Наш обовʼязок — забезпечити українцям належний рівень обслуговування без бюрократії і черг, в тому числі у ВЛК. Це одне з важливих і актуальних на сьогодні завдань. МОЗ зі свого боку вже долучилося до створення ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя. Також команда МОЗ працює у складі міжвідомчої роботи для удосконалення процесів роботи ВЛК”, — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Кількість і список таких позаштатних військово-лікарських комісій визначатиме керівництво обласних військових і Київської адміністрацій. 

Нацслужба здоров’я укладатиме з медустановами договори та оплачуватиме послуги за новим пакетом “Медогляд осіб при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки”.

Такі послуги будуть безкоштовними для тих, хто проходить ВЛК:

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
  • направлення в інші заклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також спеціалізованої меддопомоги у разі потреби;
  • оформлення проєктів довідок та формування висновків про стан здоров’я.

Які документи мати при собі для отримання безкоштовних послуг ВЛК

Щоб в цивільному закладі вам не довелось платити при проходженні ВЛК, потрібно мати один із документів:

  • картку обстеження і медогляду;
  • картку медичного огляду кандидата на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах ЗВО Міністерства оборони;
  • картку медичного огляду призовника;
  • направлення керівника територіального центру комплектування (колишнього військкомату).

Нагадаємо, деяким військовим, які в бою втратили здоров’я, складно дається оформлення інвалідності. Ми розібрались, хто має право на цей статус, куди та з якими документами звертатися. 


Завантажити ще...